Kapat

497 Mersin İdmanyurdu – Beşiktaş Maç Tahmini

Geçen sezon Rıza Çalımbay yönetiminde başarılı bir performans sergileyen Mersin’in bu sezonki en büyük handikapı transfer yasağının olmasıydı. Kadrosuna herhangi bir takviye yapamayan Güney ekibinde Sinan Kaloğlu, Servet Çetin, Adem Güven ve Serkan Yanık gibi isimlerle de yollar ayrıldı. Hazırlık maçlarında Sepehan ve Zwolle’ye kaybeden ekip Altınordu ve Roda ile berabere kalıp Osmanlıspor’u yenmeyi başardı. TSYD kupasında ise ilk maçta Gençler’e üçüncülük maçında da Eskişehir’e penaltı atışları sonucunda yenildi.
Teknik direktörlüğe Şenol Güneş’i getiren Beşiktaş kadrosunu büyük ölçüde koruyup önemli takviyeler de yaptı. Demba Ba, Sivok ve Atınç ile yollarını ayıran kara kartallar Quaresma ve Mario Gomez başta olmak üzere Andreas Beck, Tosic, Rhodolfo ile sözleşme imzaladı. İlk hazırlık maçında Strum Graz’a kaybedip daha sonra Lille ve Nice ile berabere kalan Beşiktaş Zavrc ve Zadar’ı yendikten sonra son hazırlık maçında Olympiakos’a 2-1 kaybetti.
Transfer dönemini takviye yapamadan geçiren Mersin için bu sezon oldukça zor geçecek. Beşiktaş geçen sezon ilk maçta rakibini burada yenmeyi başarmıştı. Şimdi karşılarında daha zayıf bir Mersin olacak ve yine galibiyetle başlama ihtimalleri yüksek. Beşiktaş galibiyetini öneriyorum.