Kapat

497 Zoria Luhansk – Fenerbahçe iddaa Tahmini

Uefa Avrupa Liginde Zorya Luhansk sahasında Fenerbahçe ile perdeyi açıyor,özellikle bu maç Zorya açısından da tabiki önemli ama Fenerbahçe ve Dick Advocat için bence çok daha fazla önemli.Ligde Fenerbahçe’nin henüz galibiyeti yok son olarakta sahalarında Bursaspor’a 1-0 yenilince takıma eleştiriler bir anda daha da arttı,Advocat her hafta farklı şeyler denemeye çalışsa da o aranan beklenen galibiyet bir türlü gelmediği gibi lider Başakşehirinde 8 puan gerisinde olmaları işin ne boyutta olduğunu gözler önünde seriyor.

Zorya Luhansk ise her sene adına biraz daha duyurmayı başaran bir takım ve ligde de gittikçe yükselen bir başarı çıtaları var 2014 yılında 5. 2015 de 4.sıra bu sezonda 3.sırada şuana kadar kendilerine yer bulmayı başardılar takımın öne çıkan oyuncularına baktığımız zaman en dikkat çeken ismin Shaktar Donetsk den kiralık gelen Oleksandr Karavayev olduğu görülüyor.Lige de çok güzel bir başlangıç yapmayı başardılar Dinamo Kievle Shaktar Donentks gibi devlerin ardından topladıkları 14 puanla 3.sıradalar,evlerinde oynadıkları 4 maçtansa 3 galibiyet 1 beraberlik almasını bildiler.

Bu zorlu puan mücadelesinde Zorya Luhanks tarafında eksik bulunmazken Fenerbahçe de cezalı volkan şen,kart cezalısı Lens ile statü gereği Fernandao forma giyemeyecek.

Zorya sahasında mümkün olduğunca az hata yapmaya çalışacaktır baskı altında olan tarafın Fenerbahçe olduğunu biliyorlar alacakları 1 puan bile çok büyük bir başarı olacak fakat ben Fenerbahçe’nin kazanıp çıkışa geçeçeğini düşünüyorum.
Tahmin: Maç Sonucu:2