Kapat

500 Celta Vigo – Barcelona Maç Tahmini

Celta Vigo’ya sezon başından beri çok güvendik ve futbol olarak hiçbir zaman, skor olarak ise çoğu zaman bizi yatırmadı. Takımı ezbere biliyorum. Nasıl 11’le oynar, kim hücumda etkindir, kim savunma güvenliğinde kritik görev üstlenir veya hangi maçta nasıl taktik benimserler artık ezberledik.

Ligin ilk yarısında tüm hatlarıyla kapanarak Camp Nou’da kazanmayı başaran Celta Vigo, yine aynı futbolu benimseyecektir. Daha önce Atletico Madrid önünde de bunu yaptılar, Real Madrid önünde de…

Yalnız şu anda unutulmaması gereken nokta, çok formda bir takımı ağırlayacakları. En yakın takipçisiyle puan farkını 4’e çıkaran Barcelona, adım adım şampiyonluğa gidiyor. Messi’nin ve Luis Suarez’in milli maçlarda oynamaması dinlenmeleri açısından da çok önemliydi. Katalanlar’da en büyük dezavantaj Mascherano ve Alba gibi bu takımın çok kritik iki yıldızının forma giyemeyecek olması.

Her şeye rağmen şampiyonluk yarışında büyük moral kazanan Barcelona’ya güveniyorum. İlk yarıdaki mağlubiyet sebebiyle şimdi Celta’yı hafife almalarını beklemiyorum. Ev sahibi ilk golden sonra açılmak zorunda kalacağından handikaplı 2 de güzel alternatif.

TAHMİN: H-2 / ORAN: 1.75 / GÜVEN: 7