Kapat

502 West Ham – Lusitans Maç Tahmini

// West Ham ne alemde? Takım hazır mı?
// Andorra’nın FC Lusitanos ya da İddaa’daki adıyla Lusitans takımı kimdir? Nedir? West Ham karşısında ne yapar?
// Slaven Bilic neleri değiştirdi? Gelen-Giden oyuncular kimler?

* “Big” Sam Allardyce sonrası takımın başına, hepimizin yakından tanıdığı Slaven Bilic geldi.
* Bilic’in ilk hamlesi Pedro Obiang olmuştu. Üzerine Dimitri Payet de geldi. Arada kaleyi sağlama almak için Darren Randolph anlaşması da yapıldı.
* Ocak ayında anlaşılan genç İskoç sol bek Stephen Hendrie’yi saysam mı bilemedim. Bilic öncesi yapılmış bir transfer sonuçta.
* Carlton Cole, Jaaskelainen, Guy Demel ve Nene gibi yaşı ilerlemiş isimlerle yollar ayrıldı. Kiralık kontratı biten Alex Song’u tekrar takıma kazandırma çalışmaları devam ediyor.
* Lusitans, Portekiz’den Andorra’ya göç edenlerin kurduğu bir takım. 1999 yılında hayata geçmişler. Yeni bir oluşum, West Ham deplasmanı kısa tarihlerinin en önemli olayı olacak.
* Rövanş maçı, tüm Andorra takımlarının oynadığı yerde, 900 kişilik, fotolardan anlayabildiğim kadarıyla, dağların arasında yer alan Aixovall’da oynanacak.

* Basın toplantısına Bilic katılmadı, yerine West Ham Akademisi’nin başındaki isim, Terry Westley katıldı ve kadro açıklandı.
* Kalede Randolph olacak. Sağda Joey O’Brien, solda 96 doğumlu Lewis Page başlayacak.
* Kaptanlık pazubandı stoper James Tomkins’te, yanında bir diğer 96’lı genç yetenek Reece Burke olacak.
* Orta alanın sağında Amalfitano, solunda Jarvis’i izleyeceğiz. Ortada 95’li Diego Poyet, yanında da 98’li Reece Oxford yer alacak.
* Forvet hattı şenlikli. Diafra Sakho’yu özlemişim. Mauro Zarate ile gol arayacaklar.

// James Tomkins çok pozitif konuştu. Slaven Bilic’in geri dönüşü ve bu stattaki son sezonları olması sebebiyle yarın müthiş bir seyirci desteği beklediğinden bahsetti. Zaten bütün biletler de satılmıştı.
// Reece Burke ve Diego Poyet izleme fırsatı bulmuştuk. Page ve Oxford için de iyi şeyler yazılıyor.

İddaa Tavsiyesi: MS1 – 1.30 (Sınırlı seçenekte sürprize gitmek elimden gelmedi. Sezonun son bölümünde sakatlığı sebebiyle oynamayan Sakho, benim onu özlediğim kadar futbolu özlediyse ve bir patlarsa, tutamayız. Gençler kendini göstermek, Zarate ve Amalfitano gibi potansiyel yedek oyuncularının da formayı kapmak için zayıf Andorra ekibi karşısında farklı skora katkı yapmalarını bekliyorum.)