Kapat

517 Sundsvall – Hacken Maç Tahmini

Hacken’ın bu laubali oyun yapısı inanın adama saç baş yoldurtur. Rakip sahaya bu kadar hızlı inip, fırsatları bu kadar cömertçe harcayan başka bir takım yok ligde. Djurgarden karşısında da kaptan Ericssson, Gustafson hep bunu yaptılar. Çektikleri az şut sayısı asla yanıltmamalı. Olabildiğince net fırsatlar yakalamak için kaleyi en son seçenek olarak düşünüyorlar. Gerhardsson hocanın savunmadaki krizi stoper ikilisi tamamen değiştirerek çözmeye çalıştığını ve bunda biraz olsun başarılı olduğunu söylemem gerek. Lugano – Sudic ikilisi sınavı geçti hafta arasında. Bugün orta alanın defansif yükünü tek başına çeken Abubakari forma giyemeyeceğinde iş Pekalski’ye düşecek. Sundsvall’ın ilk maçtan bu yana benimsediği açık alan futbolunu düşünürsek bu detay bazı bahisler için bizleri heyecanlandırabilir.

Sundsvall’a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Malmö maçında erkenden farklı geriye düştüler ki bu kötü savunma dağılımlarına da bağlı biraz ama 3-1 olana kadar ve sonrasında hücumdaki arzularını beğendim ben. Zaten deplasmandaki Atvidabegs sınavında bunu skora da çok güzel yansıttılar. Belirttiğim gibi hücum elemanları da skora katkı yaptı. Dibba çok yararlı oynuyor iki maçtır. Eklund da bir şekilde skor yükünü çekiyor. Savunmadaki bu dağınıklığın sebebi olarak eksikleri de belirtmem lazım tabii, önemli.

Açıkçası Hacken’a üst oynamak büyük sıkıntı. Keyfi anlayışları sizi sinir edebiliyor. Bu kadar akıcı oynayıp, bu kadar beceriksiz olmaları can sıkabiliyor fakat Sundsvall’ın da desteği ile bugün hakikaten tempolu bir futbol bekliyorum suni çimde. Çok absürt şeyler olmazsa hem gol var hem de üst gelmeli.üst