Kapat

521 Hammarby – Djurgarden Maç Tahmini

Stockholm’ün 3 büyük takımından ikisi karşılaşacak Tele 2 Arena’da. İki takım da aynı stadyumu kullanıyor, suni çim. 30 binin üzerinde taraftar olacak stadyumda. Hammarby’nin oynadığı pozitif futbolun da etkisi ile taraftar desteğinin fazlasıyla ev sahibi tarafında olacağını tahmin etmek zor değil ki zaten kağıt üzerinde ev sahibi olan taraf da onlar. 4-2-3-1 düzenini iyi oturttu Bergstrand hoca. Elfsborg gibi zorlu bir deplasmanda Söderqvist daha etkisizdi ilk maça göre ama Besara oyunu çok iyi yönlendirdi ve gelen golde de payı vardı ancak stoperlerin ne kadar ağır olduğunu yenen gol de gördük ki buraya birazdan ayrıca bir parantez açacağım. Takımın yine benzer düzenle derbiye çıkması bekleniyor.

Djurgarden için sezon pek güzel başlamadı. Olsson elindeki değerli isimleri yine beklentilerden uzak şekilde kullanıyor. Falsetas ısrarını anlamak mümkün değil. Forvette Mushekwi’ye şans verdi Hacken deplasmanında ve karşılığını da aldı ki attığı golde aklını ve fizğini ne kadar iyi kullandığına gelmek istiyorum. Hammarby’nin belini döndüremeyen ağır stooperleri karşısında çok etkili olacağı kanısındayım. Radetinac’ın da dönüşü ile özellikle sağ stoper ve sağ bek kısmını oldukça etkili kullanabilirler. Stenman kadroya döndü fakat oynayıp oynamayacağı belirsiz. Broberg ve Jawo takımın eksikleri.

Ateşli Hamamrby taraftarı ve sezona pozitif futbolla başlayan Hammarby’i düşününce yeşil-beyazlı tarafta olmak normal olan gibi gelebilir fakat ben takımları kafamda karşı karşıya getirince farklı senaryolar görüyorum. Özellikle bahsettiğim Mushekwi-Hammarby savunması eşleşmesi bence çok önemli olacak. Stenman’ın dönüşü de dağınık olan Djurgarden savunmasını toparlayabilir ki orta alanda da artık değişim bekliyorum hocadan. Havaya giren Hammarby ilk yenilgisini, havaya girmek isteyen Djurgarden ilk galibiyetini alabilir. s2