Kapat

536 Rb Leıpzıg – Wolfsburg Maç Tahmini

Bir Alman ligi uzmanı, yazarı ya da sıkı takipçisi değilim. Sadece denk geldiğim ya da bazı oyunculardan kaynaklı izlediğim maçlar / takımlar oluyor. Leipzig de son 3-4 haftalık süreçte takibe aldığım bir takım. Sebebi ise Malmö’den aldıkları Forsberg’in neler yaptığını yakından izlemek istemem.

İşin o kısmı farklı bir yazı sebebi. Biz işimize, bahise dönelim. Takip ettiğim 3-4 haftalı süreçte Leipzig ile alakalı dikkatimi çeken en büyük detay hücum futbolu oldu. Belki Aue, FSV ya da Braunschweig maçlarında bu skora yansımadı ama son maçlarında siz de gördüğünüz üzere gol patlaması oldu ki o 3-2 biten maçta gol sayısının 5’te kalması mucizevi. Özellikle ilk yarıda harika bir tempo vardı. Leipzig kazandı kazanmasına ama 3-1 öne geçtikten sonra bile kaybedebileceği sinyalleri veriyordu. Hücumu çok adamla yapan ancak takım savunması çok kötü olan bir takım olduklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Wolfsburg’un oyun şablonundan detaylıca bahsetmeye gerek bile yok. Son Bremen maçını izleyenler bir daha teyit etti onların benimsediği anlayışı. Bas Dost alev aldı adeta. Bu maçta rotasyon bile olsa; gerek Leipzig’in anlayışından kaynaklı olsun, gerek yedeklerin de kalitesiz olmayışı olsun bize fazlasıyla gol vadediyor karşılaşma. Rotasyon bence sadece olası bir +7 bahsini çürütür. Sistem kuponlarına +7 tercihini yine de muazzam oranıyla tavsiye ediyorum. Toplam Gol: 7+