Kapat

542 St Pauli – Karlsruher Futbol Tahminleri

Saint Pauli’nin sezonun ikinci yarısında yakaladığı çıkış takdire değer. Arminia Bielefeld maçında son dakikadaki golü yemeselerdi şu an düşme hattından kurtulmuş olacaklardı. Yine de son üç haftada topladıkları yedi puan çok büyük iş. Coşkularını korudukları müddetçe bu sonuçları tekrarlayacaklarını düşünüyorum. Ev sahibinde Mats Möller Daehli (os) dışında önemli bir eksik yok.

Sahasında Union Berlin’e yenilen Karlsruhe’nin galibiyet hasreti üç haftaya çıktı. Aslında Mirko Slomka ile daha olumlu bir görüntüdeler fakat savunmada yaşadıkları sorunlar ve üzerlerindeki baskı nedeniyle potansiyellerini ortaya koyamadıklarını düşünüyorum. Bu maçta da gergin olmaları yüksek ihtimal. Grischa Prömel (os) ve Hiroki Yamada’nın (os) cezadan döndüğü konuk ekipte bu kez Jordi Figueras (d, 2 gol) ve Franck Kom (os) cezalı. Ylli Sallahi (d), Gaetan Krebs (os), Boubacar Barry (os), Manuel Torres (os) ve Florian Kamberi’nin (f) sakatlıkları da alternatifleri azaltıyor.

Moralli Saint Pauli, alt sıralardan kurtulma savaşını yakından ilgilendiren bu mücadeleyi de kazanıp psikolojik üstünlüğü eline geçirir.