Kapat

549 Villarreal – Atletico Madrid Maç Tahmini

Son 7 haftada sadece 1 gol atabilen Villarreal’de kriz büyük. Real Sociedad maçında net pozisyonlara girdiler fakat hiçbiri set hücumda değildi. Jonathan’ın etkili duran toplarıyla pozisyon buldular. Çünkü takımın set hücumlarındaki yaratıcı ismi Cherysev sakat. Ayrıca kontralarda takımı sürükleyebilen Uche ve Giovani de yok. Diğer taraftan savunmada sıkıntıları var. Musacchio’nun sakatlanmasıyla stoper hattı Victor Ruiz-Bailly ikilisine kaldı, bana güven vermiyorlar.

Tabii bu maçın özelinde bakarsak rakibin gücü dolayısıyla ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. İddiasız kaldılar diye Atl.Madrid’in önünü açmayacaklardır.

Atl.Madrid ise 3. sırayı çok istiyor. Takipçisiyle puan farkı 4 ama hem Valencia, hem de Sevilla seri galibiyetler alıyor. En ufak hatada yakalanabilirler.

Konuk takım tam kadro ancak ev sahibinde Jonathan dos Santos cezalı; Uche, Musacchio, Cherysev ve Soriano sakat. Giovani dos Santos’un durumuysa belirsiz.

İstediğinde çok koşan, harika alan daraltıp, iyi savunma yapabilen iki takımın karşılaşmasında elbette 2.5 altı ön plana çıkıyor. Ama ev sahibinin hücumdaki problemleri sebebiyle Atl.Madrid galibiyete bir adım önde.

TAHMİN: 2.5 altı / ORAN: 1.55 / GÜVEN: 8