Kapat

573 Granada – Eibar Maç Tahmini

Bildiğiniz üzere Eibar aslında geçen sezon küme düşmüştü. Ancak Elche mali sebeplerden dolayı federasyonun hışmına uğrayınca ligde kaldılar. Bu takım çok küçük bir şehri temsil ediyor. Statları bile 5000 kişilik. Hatta geçen yıl 2 milyon euro’yu bulamamışlardı, lige katılımları tehlikedeydi. Taraftar arasında para toplayarak ödemeyi yaptı. Onlar adına mali tabloda değişen durum yok. Yine düşük bütçeyle başlıyorlar. Transferde kadroyu büyük ölçüde değiştirdiler fakat etkileyici değillerdi. Teknik direktörlüğe ise Garitano’nun yerine daha tecrübeli Mendilibar getirildi. Tüm bu gelişmelerin ışığında yine onları çok zor bir sene bekliyor.

Granada ise geçen sezon onları ligde tutmayı başaran teknik direktör Sandoval ile yola devam ederken, iyi transferler de yaptı. Thievy, Lomban, Krhin, İbanez ve Edgar Mendez uyum yakalarsa katkıda bulunacak futbolcular. Hazırlık döneminde de gayet pozitif bir tablo çizdiler.

La Liga’nın ilk haftasında birçok takımın beraberliğe razı sahaya çıktığını görüyoruz ve bu maç da benzer senaryolara sahne olabilir ama kalite ve form bakımından Granada daha önde.

TAHMİN: 1 / ORAN: 1.75 / GÜVEN: 7