Kapat

575 Dinamo Kiev – Guingamp Maç Tahmini

İlk maçta 1-0 öne geçmesine rağmen ilk 45 dakikada 2 sakat verip iki de kırmızı kart gören Dinamo Kiev, 2. devre başlayan Guingamp ataklarına direnememiş ve sahadan 2-1’lik bir mağlubiyetle ayrılmıştı. Bu maçta Yarmalenko ve Belhanda kırmızı kart görmüş, Lens ve Sydorchuk ise sakatlanmıştı. Bu maçta sarı kart gören Sydorchuk, aynı zamanda sarı kart cezalısı olduğu için, sakatlığını atlatsa dahi bu maçta görev yapamayacak. Forvet Dieumerci Mbokani, Defans Yevhen Makarenko ve Denys Garmash da sakat listesinde yer alan diğer 3 isim. 7 kişilik eskik listesinde adı yazan oyuncuların 5 veya 6’sı, normal şartlar altında ilk 11’de oynaması gereken isimler olarak göze çarpıyor. Bu rotasyon, disiplinli Sovyet ekolü futbolu oynayan Dinamo Kiev’i zor durumda bırakabilir.

Bu maçta, UEFA Avrupa Ligi için klasikleşmiş kurgularımızdan birini kullanmayı uygun görüyoruz. İlk maçı deplasmanda kaybeden ekipler, iç sahada galibiyet için ekstra risk almaktan çekinmeyebiliyor. Risk seviyesinin aşırı doza çıkması da genellikle 2. yarının son 15-20 dakikasında gerçekleşiyor. Bu süreçte rakibe gol şansı tanımayan deplasman ekipleri, 75. dakika sonrası bolca kontra pozisyona girme şansı yakalayabiliyor.

Dinamo Kiev’in, kapanan bir rakibi açmak için Yarmalenko, Mbokani, Lens ve Belhanda gibi birçok anahtarı bulunuyor, ancak bu isimler (pazartesi gecesi itibariyle) bu maçta forma giyemeyecek gibi görünüyor! Maç öncesi sakat veya cezalı oyuncusu bulunmayan Guingamp’da da Mandanne (171cm) Giresse (172cm) Pied (173cm) ve -en önemlisi- Beauvue (174cm) gibi kısa, hızlı ve bitirici orta saha ve hücum oyuncuları bulunuyor. 75. dakikaya 0-0 veya 1-1’lik bir skorla girilirse, bu dakikadan sonra Guingamp’ın fişi çekebilecek kontra şansları yakalayabileceğini düşünüyoruz. 02ç veya 2 gibi nispeten düşük oranlı seçimleri kesinlikle öneremeyiz, ancak 9,00 oranla “İY0/MS2” seçimini sistem kuponlarında mutlaka deneriz.

İY0/MS2 (9,00)