Kapat

592 Rosenborg – Start Maç Tahmini

Geçtiğimiz sezonun son 10 maçından bu yana “Norveç üstü” bir oyun ortaya koyan Rosenborg, sezon öncesi ayrılıklara rağmen çıtayı yükseltmeyi başardı. Aalesund, Haugesund ve Viking gibi kalburüstü 3 takıma karşı 15 gol bulup, sadece 1 gol yediler. Tek puan kayıplarını ise Stromsgodset’e karşı yaşadılar. 1-1 biten bu maçta da 3 puana yakın olan taraflardı. Bu tempoda oynayan Rosenborg’u, Molde & Odd ikilisi dışında bir takımın durdurması -mevcut şartlar içinde- oldukça zor görünüyor.

Start da -kendi standartlarına göre- sezona fena bir giriş yapmadı. Mjondalen ve Lillestrom deplasmanlarında alınan beraberlikler, iç sahada alınan Sandefjord galibiyetiyle taçlandı. İç sahada oynadıkları son maçta ise Valerenga’ya 3-2’lik skor ile boyun eğdiler. Kağıt üzerinde iyi sonuç aldılar, ancak toplanan 4 puanın ligin yeni takımlarına karşı alınması, net bir değerlendirme yapmayı oldukça zorlaştırıyor. Ben sonuçları pek de dikkate almadan, uzun vadede kötü bir seri yakalayacaklarını düşünüyorum. Bu deplasman, bu kötü serinin 2. ayağını oluşturabilir.

Rosenborg’un, ilk 4 haftada 8 gol bulan Soderlung & Mikkelsen ikilisi ile sonuca gitmesini ve sahadan en az 2 farkla galip ayrılmasını bekliyorum. Alternatif seçim arayanlar, Start’ın 4/4 KGV istatistiğine dayanarak, 3,5+ bahsini de dikkate alabilir.

Skor Tahmini : 4-1
Tercih : H1(1,60) 3,5+(1,85)