Kapat

594 Beşiktaş – Club Brugge Maç Tahmini

Bu Maç 19 Mart’ta Oynanacak Maçın Tahminidir.

Grup aşamasından beri incelediğimizde Club Brugge, Avrupa Ligi’nin en çok uzun top oynayan takımı. 87 kez bunu denemişler. İlk maçı izledik, zaten uzun boylu isimlere güvenerek doldur boşaltı sevdiklerini gördük ama rakamsal bazda da ön plana çıktıklarını belirtmek istedim. Bence Club Brugge öyle muhteşem bir takım değil. Evet, ligi lider bitirdiler ama Avrupa’da kolay gruptan çıktılar ve yine kolay rakibi elediler sonrasında. Franco-Ersan ikilisi bu kez o kadar da kafa vurdurmayabilir.

Onlara kıyasla Beşiktaş’ın geldiği yol daha zordu. Bir kere İngilizler’i geçip geldi. Belçika’da aldığı 2-1’lik skor da avantaj. 1-0’a tur atlıyorsun. Biliç bu tür durumlarda önce savunma güvenliği diyen bir teknik direktör. Gereksiz risk almıyor. En büyük sıkıntı ise bence siyah-beyazlıların en önemli ve yeri doldurulamayacak oyuncusu Atiba. Veli-Necip-Tolgay üçlüsünün mutlaka daha görerek, Atiba gibi ayağa oynaması şart.

Neticede temsilcimizin önünde Fenerbahçe maçı olsa bile bu platformu şu saatten sonra ikinci plana atamaz. Skor avantajı da elindeyken kazanır.

TAHMİN: 1 / ORAN: 1.60 / GÜVEN: 8