Kapat

600 Aik Stockholm – Falkenberg Futbol Tahminleri 20 Mayıs

Gerek kadro kalitesi, gerekse puan durumuna bakarak maçın net favorisi olarak AIK’i görmemiz çok normal ancak oranların da abartı derecede düşük olduğu kanısındayım. AIK teknik patronu Norling bir ara, geçen sezon şampiyonluğun en büyük sebeplerinden biri olan 3-5-2’den cayıp farklı denemelere giderek kendini ateşe atmıştı fakat 3 maçta bu düzene dönerek istediği skorları aldı.

Fakat bu süreçte 7 gol atan takımın hücumda aman aman performanslar söylediğini söylemek yanlış olur. Norveçli Elyounoussi’nin bu maçlarda gösterdiği ekstra performans AIK’i taşıdı. Burada onlara rakip olacak Falkenbergs de hücum gücü sınırlı bir takım. Daha çok duran top ve yüksek toplarla etkili oluyorlar. AIK’in sadece son Helsingborg maçının ilk yarısında 1’den fazla gol oldu. Oyun yapıları ve rakip Falkenbergs’i yan yana getirince ilk yarıda 2 gol görmemizin zor olduğunu düşünüyorum.

Tüyolar
2,5 Altı/Üstü Üst1.65
AIK Stockholm bu sezon, ligin son 4 sırasında yer alan takımlara karşı 3 maç oynadı, bu maçların tamamında 2,5 ve üzerinde gol atıldı. Ev sahibi takımın bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 kez 2,5 ve üzerinde gol atıldı. Falkenberg bu sezon, deplasmanda, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı 3 maç oynadı, bu maçların tamamında 2,5 ve üzerinde gol atıldı. Misafir takımın bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 kez 2,5 ve üzerinde gol atıldı. İki takım arasında oynanan son 7 maçta 6 kez 2,5 üzerinde gol atıldı.

Maç Sonucu 11.25
AIK Stockholm bu sezon ligde oynadığı son 3 maçı kazandı. Falkenberg bu sezon deplasmanda, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı oynadığı 3 maçta da mağlup oldu. Falkenberg bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 mağlubiyet elde etti. İki takım arasında oynanan son 6 maçı AIK Stockholm kazandı. İki takım arasında, ev sahibi takımın sahasında oynanan son 4 maçı AIK Stockholm kazandı.

Karşılıklı Gol Var1.65
AIK Stockholm bu sezon, ligin son 4 sırasında yer alan takımlara karşı 3 maç oynadı, bu maçların tamamında karşılıklı gol oldu. Falkenberg bu sezon deplasmanda, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı 3 maç oynadı, bu maçların tamamında karşılıklı gol oldu. İki takım arasında oynanan son 5 maçta 4 kez karşılıklı gol oldu.

İlk Yarı Sonucu 11.60
Falkenberg bu sezon deplasmanda, ligin orta sıralarında yer alan takımlara karşı oynadığı 3 maçın tamamında ilk yarıları mağlup kapatan taraf oldu. Falkenberg bu sezon ligde oynadığı son 4 maçta 3 kez ilk yarıları geride kapatan taraf oldu. İki takım arasında oynanan son 6 maçta AIK Stockholm 5 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu. İki takım arasında, ev sahibi takımın sahasında oynanan son 4 maçta AIK Stockholm 3 kez ilk yarıları önde kapatan taraf oldu.

Ev Sahibi
5 maçla en fazla galibiyet alan 5 takımından biri.
6 golle ligin en az gol atan takımı.
Hakem Mohammed Al-Hakim yönetiminde çıktığı 23 maçta 16 galibiyet, 5 beraberlik, 2 mağlubiyet elde etti.

Deplasman
6 maçla en fazla mağlubiyet alan 2 takımdan biri.
18 golle en fazla gol yiyen takımı.
Hakem Mohammed Al-Hakim yönetiminde çıktığı 16 maçta 3 galibiyet, 3 beraberlik, 10 mağlubiyet elde etti.
8 golle ligin en az gol atan takımı.

İki Takım Arasında Oynanan Son 9 Resmi Maçta:
AIK Stockholm 7, Falkenberg 1 galibiyet elde ederken 1 maç beraberlikle sonuçlandı.
AIK Stockholm 21 gol atarken, Falkenberg 13 golle karşılık verdi.
3 maç 2,5 gol altında, 6 maç 2,5 gol üstünde tamamlandı.
6 maçta karşılıklı gol olurken, 3 maçta taraflardan en fazla biri gol atma başarısı gösterdi.
4 maç 2-3 gol aralığında tamamlandı.
AIK Stockholm 7 ve Falkenberg 2 maçta ilk golü atan taraf oldular.