Kapat

628 Kilmarnock – Celtic Maç Tahmini

Kilmarnock bıraktığımda hangi seviyedeydi bilmiyorum ama ilk hafta oynanan Dundee maçı rezalet. Hücum sıfır, savunma beceriksiz. Jamie MacDonald da 35 dakika dayanabildi, sonrasında 4 gol yedi.
Dundee faciası sonrası Gary Locke savunmayı biraz daha kalabalık tutarak Aberdeen deplasmanına gitti ama görüntü değişmedi. Hücum sıfıra yakın, savunma yine beceriksiz, Jamie MacDonald’ın harikalar yaratmasını beklemece.
Kris Boyd bitmiş, ileride çok yalnız. Hamill bitmiş, orta alandaki eski enerjisi yok. Smith bitmiş, sol taraftaki hareketliliğinden eser yok.

2 haftada atılan gol sayısı 4, yenilen gol sayısı 0. 6 puan ve futbol olarak da herkese ciddi gözdağı.
* Commons tehdit olmaya devam ediyor, asla küçümsenmemeli.
Virgil van Dijk gider demiştim, kaldı ama ligin kalitesinin çok çok üstünde. Yanına Boyata’nın gelmesi savunma güvenliğini bazen ikinci plana atıp rakip sahada takılmasına olanak sağlıyor.
Johansen’in de son kısımlarına yetişmiştim, üzerine koymaya devam ediyor. Fenerbahçe’ye çaktırmadan tweet atmıştım ama Josef geldi. 🙁
Gary Mackay-Steven aka GMS’yi oyunda kaldığı anlarda etkili buldum. Izaguirre’nin Partick maçında sol tarafı otobana çevirmesini de es geçmeyelim.
Craig Gordon da Fraser Forster’dan aldığı emaneti iyi kullanıyor. Kale emin ellerde.

İddaa Tavsiyeleri: 2-3 GOL & KG YOK & H2 (Savunmasını bu kadar yukarı çekmiş bir Celtic, ileride çoğalmayı geçtim pozisyon bulmakta bile zorlanan Celtic. İlk 2 hafta geride bir maçtan 3 tavsiye nasıl çıkar bilmiyorum ama 2-0 veya 3-0’lık bir Celtic galibiyeti bekliyorum. Ekstrem durumlar olmazsa tık tık alırız bütün bahisleri.)