Kapat

651 Panathinaikos – CSKA Moskova Maç Tahmini

Bana göre bu sezonki Pana’nın bu seride Cska’yı yenebilmesi için çok özel bir takım gelişmelere ihtiyaç vardı. Atina’daki ilk maçta Pana taraftarlarının yarattığı müthiş atmosferle, onlarla bütünleşerek Pappas’ın 25 sayı 5/7 üçlük, Fotsis’in 12 sayı 4/5 üçlük performansı sonucu takım halinde de Cska dan 7 fazla üçlük atarak, Dia’nın da 15 sayı ile skora katkı verdiği maçta yaptığı 7 asistle maçı son anlarda kazanmayı başardı.

Ribaundlarda Moskova’daki maçta olduğu gibi gene ezildiler. 23-34.. Cska 19/32 %59 ile ikilik isabeti bulurken, Pana 8/25 %32 ile ikilik isabeti bulabildi. Pana rakip oyunculara blok yapamazken, Cska maçta 5 kez rakibini blokladı. Dia’nın 4 top kaybıyla tamamladığı maçta, Teo’nun 9 asistle oynamış olmasına rağmen, yapmış olduğu 6 top kaybı kendisine ve takımına yakışmadı.

Pana’nın bu maçta bulduğu 16 üçlük isabeti, aynı zamanda Euroleague Playy-Off üçlük rekoru olmuş oldu ve 15 üçlükle eski rekor Laboral’a aitti..

Peki, bu veriler ışığında sonuç ne. İkilik atışlarda ve ibaundlarda rakibine ezilen, 5 blok yediği maçta rakibinden 7 fazla üçlük isabeti sağlayarak maçı 86-85 kazanmış olan Yoncaların bir kez daha bu başarıyı tekrarlayacaklarını sanmıyorum. Handikaplara bulaşmadan tercihim, Pana Rüyası Burada Biter diye düşünüp Handikapsız ms2.. 1.30