Kapat

652 Karşıyaka – Lietuvos Rytas Maç Tahmini

Vilnius’daki ilk maçta Rytas beklenildiği gibi maça fırtına gibi başladı ve ilk çeyrekte 12 sayılık farkı yakaladı. Üçüncü çeyrekte Karşıyaka 14-2’lik seri ile skorda üstünlüğü ele aldı fakat bu kez ev sahibi ekibin 10-0’lık üstünlüğü onları öne geçirdi ve maç berabere sonuçlandı. Son çeyrekte iki takım da düşük skorda kaldı.

Top 32’de en yüksek yüzde ile en fazla üçlük atan takım olan Lietuvos Rytas geçen hafta 6/26 dış şut isabeti ile dibe vurdu. Orelikas, Gecevicius ve Kavaliauskas iyi bir maç çıkardı. Ribaundlarda ve boyalı alanda büyük üstünlük kursalar da skor istedikleri gibi sonuçlanmadı. Karşıyaka’da takımın yıldızı Dixon harika oynadı. Strawberry de etkiliydi. Rytas geçen sezon da Eurocup’a bu aşamada veda etmişti. Geçen ay koç Seskus’u baş antrenörlükten almaları çok şaşırtıcı olmuştu.

Karşıyaka haftasonu sahasında şaşırtıcı bir mağlubiyet aldı. Rakipleri fazla top kaybına zorlayıp buradan avantaj yakalayan bir takımlar, bunu geçen hafta da yapmışlardı. İki takımın da yüksek dış şut yüzdesi ile fazla dış şut isabeti bulacağını ve akıcı tempolu bir basketbol izleteceklerini tahmin ediyorum. İlk yarıdan da Karşıyaka düşünülebilir. MS 1 (1.25)

Bu Maç 11 Mart Çarşamba Gününde Oynanacaktır