Kapat

652 Unics Kazan – Gran Canaria Maç Tahmini

Geçen sezon Eurocup’da final oynayan Unics Kazan, çeyrek finalde ilk maçı Kuban karşısında 9 sayı farkla kaybedince elenmelerine kesin olarak bakılıyordu fakat rakibin Brown ve Randolph’dan eksik olması ikinci maçta tıkanmasına neden oldu ve kendileri de Langford gibi bir yıldız skorerin yokluğunu James White’in efsanevi performansı ile aramadılar ve çok farklı kazanıp turu geçtiler. Fischer formda. Langford bu maçta da oynamayacak. Bykov yine fazla süre alacaktır. Keza Likhodey de son maçta olduğu gibi fazla şans bulabilir. Sanikidze sezonu kapamıştı. Kaimakoglou istikrarsız bir sezon geçiriyor. Jerrells’da düşüş var.

Gran Canaria bu sezon Eurocup’da sadece bir maç kaybetti. Eleme turlarına geçildikten sonra savunma sertliğini arttırdılar ve 4 maçta da rakiplere 76’dan fazla sayı attırmayıp yarı finale geldiler. Tavares belki hücumda çok skor üretmiyor ama savunmada varlığı boyalı alanda rakipler için caydırıcı bir güç olarak duruyor. Oliver, çeyrek finalde tecrübesini ortaya koydu. Newley son dönemde düşük dış şut yüzdesine rağmen agresif oyunu ile katkı sağlıyor. Kuric iyi bir sezon geçiriyor. Kendall içerden istikrarlı katkı veriyor. Bu sezon Eurocup’da deplasmanda sadece bir maç kaybettiler.

Unics Kazan haftasonu zayıf ve eksik Enisey’e bile kaybetti. Unics Kazan genel olarak tempoyu düşüren ve iyi savunma yapan bir takım. Gran Canaria da pota altını Tavares gibi bir devle kapatırken diğer uzunlar da çok sert savunma yapıyor. Ayrıca baskılı savunma yapıyorlar ve topu kolay aldırmamaya çalışıyorlar. Sert çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Sürpriz arayanlar Canaria’yı düşünebilir.