Kapat

653 Lietuvos Rytas – Karşıyaka Maç Tahmini

Geçen sezon Euroleague’den elenip Eurocup’da sekizli finallere kalan Lietuvos Rytas bu kez, ilk turu lider geçtikten sonra ikinci turda son maçta sahasında kazanıp sekizli finallere kalmayı başardı. İlk turda 84 sayı ortalaması ile oynayan ekip Top 32’de 92 sayı ortalaması tutturdu. Top 32’de en yüksek yüzde ile en fazla üçlük isabeti bulan takım oldular. Gecevicius, Top 32’nin en değerli oyuncusuydu. 2 ay önce tecrübeli oyuncular Lavrinovic ve Jasaitis hamleleri yapılmıştı. Seskus baş antrenörlükten yardımcılığa geçti. Takımın başına Marcela Nikola geçti.

Karşıyaka, Top 32’de gösterdiği performans ile herkesi kendine hayran bıraktı. 6 maçı 89 sayı ortalaması ile oynayıp kazandılar ve dolu dizgin bir şekilde son 16’ya kaldılar. Dixon takımın vazgeçilmez ismi ve zorunda kalınmadıkça sahadan çıkmıyor. Rytas’ın hemen arkasından Top 32’de en yüksek yüzde ile üçlük atan takımlardı. Ayrıca en fazla asist yapan ikinci ekiplerdi. Diebler, Top 32’de yüksek yüzde ile fazla üçlük buldu.

Karşıyaka’nın bu maçtan iki gün önce ligte FB Ülker deplasmanında maçı vardı ve kaybetti. İki takım da rakiplerini fazla top kaybına zorlayıp hızlı hücumlardan çok sayı çıkartıyorlar. Üçlük yağmuruna sahne olacak bir maç olmasını bekliyorum. Rytas’ın maça iyi başlayıp ilk yarıdan üstünlük kuracağını ve bu üstünlüğü maç boyu sürdüreceğini tahmin ediyorum. Maç Sonucu 1

Bu maç 4 Mart’da Oynanacaktır.