Kapat

654 İspanya – Fransa Maç Tahmini

İspanya, çok zorlu bir grupta iyi bir başlangıç yapmadıktan sonra toparlandı ve çeyrek finalde yenilgisiz Yunanistan’ı devirmeyi başardı ve üst üste 9. Avrupa Şampiyonası’nda yarı finale yükseldi. 35 yaşındaki Pau Gasol, olağanüstü bir performans sergiliyor. Son maçlarda yüksek dış şut yüzdesi ile oynadılar. Serbest atış çizgisine fazla geliyorlar. İlk kez A milli takımda oynayan Mirotic de kalitesini ortaya koyuyor.
Ev sahibi Fransa, çok kuvvetli bir kadro ile yer aldığı turnuvada yenilgisiz yarı finale yükselse de keyif verici bir oyun sergilediklerini söylemek güç. En az sayı yiyen takımlar. Ribaundlarda çok etkililer. Tarihinde ilk kez altın madalyaya son Avrupa Şampiyonası’nda uzanan ekip yine madalyaya iki galibiyet uzaklıkta. De Colo normal sezondaki iyi grafiğini turnuvada da devam ettiriyor. Arka arkaya çok kötü maçların ardından Parker son maçta da çok düşük yüzdeli oynasa da üst üste bulduğu sayılar ile maçın kopmasını sağlamıştı.

İspanya’nın rotasyonu dar, bu açıdan maçın ikinci yarısında yıpranmalarını bekliyorum. Uzunları ile içerden zorlayarak sayı bulan ekip karşısında hem sert savunma yapan hem de atletik oyunculara sahip bir Fransa var. Ayrıca İspanyollar hakemlerden de istedikleri düdükleri çıkartamayabilirler. Fransa da maçın ikinci yarısında açılan ve yakaladığı seriler ile rakiplerine üstünlük kuran bir takım. Üst üste 3. kez finale çıkmalarını bekliyorum Tahminim MS2