Kapat

654 Limoges – Strasbourg Maç Tahmini

İlk maçta maçının sonunu iyi kullanamayıp kaybeden Strasbourg önceki sezonlarda olduğu gibi finali kaybetme tehlikesini erken yaşamıştı. İkinci maçta ise iyi bir reaksiyon gösterdiler ve alışılan savunma sertliği ve düşük tempolu oyunun karşılığında kazanıp seriyi eşitlediler.

Strasbourg iki maçta da berbat dış şut yüzdesi ile oynadı ama onları maçı kazanmalarında hücumları değil savunmaları belirleyici oluyor. Howard iyi bir seri geçiriyor. Diot ikinci maçta penetreleri ile durduralamadı. Traore istikrarlı katkı veriyor. Limoges iki maçta da fazla top kaybı yaptı. İlk maçın aksine ikinci maçta düşük dış şut yüzdesi ile oynayınca direnemediler. Jeter ikinci maçta hayal kırıklığı yarattı.

Limoges sahasındaki 2 maçı da kazanırsa 21 sene sonra ilk kez üst üste 2 sezon şampiyon olmuş olacak. Son 7 iç saha maçında 6 galibiyet aldılar. Strasbourg da son 12 deplasman maçında 11 galibiyet aldı. Bu sezon deplasmanda sadece bir maçta 80 üzeri sayı yediler. 3 ay önce Strasbourg, Limoges deplasmanıda 87-68 kazansa da o zamandan sonra Limoges için farklılık söz konusu. Yine de Strasbourg’un kazanabileceğini tahmin ediyorum. MS2