Kapat

655 Alba Berlin – Zalgiris Kaunas Maç Tahmini

Alba Berlin, Top 16’da ilk turun flaş ekibi olmuştu ve beklenmeyen 3 galibiyet almışlardı. Çeyrek final için devlerden birine çelme takmaları gerekiyordu ve takımın yıldızı McLean’ın sakatlığı sonrası işleri çok zorlaşmıştı. Fakat geçen hafta Barcelona deplasmanında harika oynadılar ve kazanabilecekleri maçı uzatmada kaybettiler. Son 4 iç saha maçları ALT bitti. Geçen hafta oynamayan Hammonds’ın oynaması bekleniyor. Son 6 iç saha maçında rakipleri 80 sayının altında tuttular.

Zalgiris kısıtlı kadrosu ile Top 16’ya kalarak hedefine ulaşmıştı. Zorlu bir grupta sahalarında rakiplerine diş geçirmeyi hedefliyorlar ve bazen de bunu yapabiliyorlar. Tempoyu düşürüyor ve sert savunma yapıyorlar. İlk tur çok iyi oynayan Anderson bu turda çok verimsiz kötü oynuyor.

İki takım da düşük ikilik yüzdesi ile oynuyor. En fazla top kaybı yapan Alba Berlin’in Euroleague’de son 10 maçının 8’i ALT bitti. Zalgiris’in de son 13 maçının 11’i ALT bitti. Zalgiris son 6 deplasman maçında 72 sayıyı aşamadı. Düşük tempolu savunmaların ön planda olacağı bir maç olmasını bekliyorum. Alba Berlin de kazanabilir. Maç Sonucu 1