Kapat

656 Anadolu Efes – Karşıyaka iddaa Tahmini

Serinin ikinci maçında saha avantajını elde eden 28 sene sonra finale çıkan Karşıyaka tıpkı FB Ülker serisinde olduğu gibi sahasında oynadığı 2 maçı da kaybetmeyerek şampiyonluk için büyük avantaj yakaladı. Dixon takımını sürüklemeye devam ediyor. Strawberry de çok iyi katkı veriyor. Palacios 9/35 şut attı ve onun verimsiz oynamasına rağmen kısalar hareketli oyunları ile bireysel olarak sayı yaratıyorlar.

İzmir’de oynanan iki maçta da Efes’de Draper ve cezalı Heurtel dışında İzmir’de ilk maçta sakatlanan Krstic’in de olmaması Anadolu Efes’in işini zorlaştırsa da son maçta daha kısa bir beşle oynamaları ve üçüncü çeyrekte yakaladıkları seri ve attıkları 32 sayı ile 16 sayı kadar öne geçseler de bunu koruyamayıp son çeyrekte akıl almaz hatalar ile maçın uzatmaya gitmesine engel olamadılar ve kaybettiler.

Anadolu Efes’de son 2 maçta cezasından oynamayan Heurtel oynayabilecek. Draper’in durumu belirsiz. Janning son maçta eksikler varken toparlandı ve 20 sayı üretti fakat 8 de top kaybı yaptı. Ayrıca Janning seri boyunca 6/27 üçlük attı. Birkan son maçta fena oynamadı. Fazla top kaybı yapıyorlar. Son iç saha maçını kaybederek 8 iç saha maçı sonrası kaybetmişlerdi. Anadolu Efes büyük baskı altında olacak olsa da bu maçta bir reaksiyon göstermelerini bekliyorum. MS1