Kapat

656 Real Madrid – Barcelona Maç Tahmini

Real Madrid, Top 16’da ilk yenilgisini geçen hafta Maccabi deplasmanında aldı. Yıldız oyuncu Rudy sönük kalınca mağlubiyet geldi. Top 16’da 84 sayı ortalaması ile oynuyorlar. Top 16’da en fazla asist yapan ve en çok top çalan takımlar. Reyes harika bir Top 16 süreci geçiriyor. Llull da iyi bir sezon geçiriyor. Carroll, Top 16’da hiçbir maçta çift haneli skor üretemedi.

Barcelona, Top 16’ya 3 maçta 2 mağlubiyet ile başladıktan sonra son 2 maçı sahasında farklı kazandı. Yine de son dönemde deplasmanda çok kötü bir görüntüleri var. Son 7 resmi deplasman maçında 6 mağlubiyet aldılar ki bu açıdan tarihinin en kötü dönemini geçiriyorlar. Navarro ve Oleson sakatlığından son dönemde oynamadı ama bu maçta oynama ihtimalleri var. Abrines de geçen hafta oynamadı. Tomic pozisyonunda Avrupa’nın en değerli oyuncusu. Huertas’da iyi bir dönemin ardından düşüş var.

Real Madrid, Euroleague’de son 3 iç saha maçını 88 sayı ortalaması yakalayıp 15 üzeri farkla kazandı. Geçen ay ligte Real Madrid, Barcelona deplasmanında kaybetmişti. El Clasico’da Real Madrid’in farklı kazanabileceğini düşünüyorum.