Kapat

656 Wurzburg – Bamberg iddaa Basketbol Tahminleri

Bugün için 2 tane maç üzerine durucam.
İlki Almanya’dan Bamberg maçı…
Bamberg sezona beklenildiği gibi giriş yapıp 3’te 3 ile başladı ve maçlarını 29-48-40 sayı farklarla kazandı. Bamberg’in her sene olduğu gibi bu senede lige ambargo koymasını bekliyorum. Rakibi Wurzburg ile geçen sene playoffta oynadığı 3 maçı 41-37-35 sayı farklarla kazanmıştı.
Wuzburg bu sezon oynadığı 3 maçta galibiyet yüzü göremedi. Ortalama 11 sayı farkla yenildiler. Bamberg karşısında evinde oynaması çok bir anlam ifade etmeyecek… Bamberg’in (-11.5/-20.5) handikaplarini rahat geçip maçı almasını bekliyorum.

İkinci maçımız Fransa’dan Erman Kunter’in çalıştırdığı Le Mans’ın deplasmanda ligin yeni takımı ile oynacağı Le Portel maçı…
Le portel geçen sene Fransa B ligini normal sezonda 19 G 15 M ile 6.sırada bitirmiş ve playofflarda sergiledi başarı ile üst lige çıkmayı başarmıştı. Bu sezon oynadigi 2 maçta evinde Nanterre’ye 19 sayı farkla yenilirken deplasmanda Dijon’a 17 sayı ile kaybetti.
Le Mans her sene olduğu gibi bu senede ligin güçlü takımlarının başında geliyor. Bu sezon ilk maçta evinde ligin güçlü takımlarından Strasbourg’u ilk yarıda 16 sayı fark attığı maçta 73-71 yenmeyi başardı. 2. maçta yine kendi evinde Pau Orthez’i 14 sayı farkla 92-78 ile geçmeyi başardı. Bu 2 maç arasında kupada Cholet’i 14 sayı ile yendi.
Erman hocalı Le Mans zayıf ve tecrübesiz rakibi karşısında maçı ilk dakikalarından itibaren önde götürüp kazanacağını tahmin ediyorum. (-3.5/-7.5) handikaplarindan Le Mans’a 2/2 denenir.