Kapat

658 Darüşşafaka – Cedevita Maç Tahmini

Top16 ilk haftasında deplasmanda Malaga ile karşılaşan Darüşşafaka beklenen dış şut katkısını bir türlü bulamayınca ikinci yarıda ki kötü oyunuyla kaybetti. Markoishvili’de ki düşüş devam ediyor. Bir türlü istikrar yakalayamadılar. Birçok tecrübeli oyuncularla işin savunma yönünde çok iyi bir iş çıkarsalar da aynı verimi hücumda yakalayamıyorlar. Bu sezon Euroleague’de oynadıkları 5 iç saha maçının 4’ünde rakiplerini 70’in altında tutmayı başardılar ve 5 iç saha maçları da açılan baremler geçilmedi.

Cedevita ilk gruplarda aldığı sürpriz galibiyetlerle adını Top 16’ya yazdırmayı başarmıştı. Geçen hafta sahalarında Kuban karşısında Delaney’in 31 sayılık kusursuz bireysel performansına engel olamayınca farklı mağlup olarak başladılar. Miro Bilan kariyerinin en iyi sezonunu geçiriyor. James White ilerleyen yaşına rağmen atletik özelliklerinden hiç bir kaybetmemiş. Pullen’in maç içinde inişli çıkışlı performansına rağmen takım için çok önemli bir isim konumunda.

Darüşşafaka’nın tecrübeli oyuncularıyla ilk 4 hedefi için savunmasıyla bu maçı kazanmasını bekliyorum. Düşük skorlu bir maç görebiliriz.