Kapat

658 Fenerbahçe – Lokomotiv Kuban Maç Tahmini

Fenerbahçe’nin durdurulamayan yükselişi devam ediyor. Zorlu ilk gruplar sonrası Top16’ya da geçen hafta Kızılyıldız deplasmanında baştan sona üstün oynadıkları maçı çok rahat kazanmayı başardılar. Euroleague’in savunma -hücum verimliliği açısından en iyi takımlarından biriler. Vesely-Udoh ikilisi boyalı alanda rakiplerine çok ciddi üstünlük kuruyor. Sloukas’ın yokluğunda Dixon takımı kusursuz yönetiyor. Datome ve Bogdanovic ise gerekli anlarda aldıkları sorumlulukla takım için çok önemli bir parçalar. Fenerbahçe Euroleague’de sahasında oynadığı son 11 maçı da kazanmış durumda. Sahasında oynadığı 6 maçın 4’ünde rakiplerini 67’nin altında tutup kazanmayı başardılar.

Kuban geçen hafta tüm maçı geride götürdüğü maçı Broekhoff’un son saniyelerdeki üçlüğü ile kazanmayı bildiler. Delaney kusursuz bir sezon geçiriyor. Randolph sakatlıktan döndü ve takıma seviye atlatmış durumda ama hala kadro rotasyonunun F4 hedefi olan takımlara karşı zorlanabileceklerini düşünüyorum. Delaney’in eline çok bağlı kalıyorlar.

Fenerbahçe kısalarının Delaney’e yapacağı baskı ile Kuban’ı ritim dışına çıkarıp bu maçı rahat bir şekilde kazanabilirler. Kuban’ı yine 70’lerin altında tutup Fenerbahçe’nin kazanmasını bekliyorum. Düşük skorlu bir maç görebiliriz. Ms1 ve Alt tercihlerim var.