Kapat

661 Anadolu Efes – Fenerbahçe Maç Tahmini

Krstic’in dönüşüyle birlikte daha iyi bir Efes izleyeceğimiz kesin. Perperoglou’nun da son maçlarda oyuna karakter koyuşunu beğendim. Takımın bu Perperoglou’na çok ihtiyacı var. Lasme’nin hırsı onun yanındaki birçok oyuncuyu etkiliyor. Janning’in hücumdaki soğukkanlılığı, Furkan ve Cedi gibi gençlerin arzulu oyunu Efes’i bambaşka bir takım haline getiriyor. Saric’in yaptığı hatalar, Draper’ın oyun kurucu pozisyonundaki bazı eksikliklerine rağmen Efes bir şekilde oyunun içinde kalmayı başarıyor.

Fenerbahçe ligi ikinci plana atmıştı. Son dönemde biraz daha aktif dinlenme şansı buldular. Nispeten kolay bir fikstüre sahiplerdi. Yılbaşının ertesi gününde CSKA’yı ağırlayacaklar. Vesely’nin formundaki artış takımın savunma gücünü arttıran bir numaralı faktör oldu. Goudelock, Bjelica, Bogdanovic gibi isimlerle hücumda ciddi fark yaratıyorlar. Ligde de ciddi maçlarda çok daha farklı oynuyorlar. Klasik bir Ivkovic-Obradovic düellosuyla karşı karşıya olacağız diyebiliriz.

Efes her ne kadar farklı oynasa da Fenerbahçe kadrosu çok ciddi bir potansiyel. Euroleague karşılaşmalarına rağmen bu maçta mesaj vermek adına ciddi bir oyun göreceğimizi düşünüyorum. Maçtan Fenerbahçe’nin galibiyet ile ayrılması muhtemel. MAÇ SONUCU 2