Kapat

661 İsrail – Rusya Maç Tahmini

Üst üste 11. Avrupa Şampiyonası’na katılan İsrail, 12 senedir çeyrek finale kalamadı. 2007’den beri hiçbir turnuvayı kaçırmayan Pnini bu sezon başında aşil tendonundan sakatlanmış ve sezonu kapamıştı ve oynamayacak. Omri Casspi takımın öne çıkan ismi. 14 yaşından beri milli takımda aralıksız oynayan Halperin sezon sonu sakatlanmıştı ve sakatlığının beklenenden uzun süreceği ve turnuvayı kaçıracağı açıklandı. Alex Tyus yerine D’Or Fischer’ı devşirme statüsünde kullanacaklar. Eliyahu’nun bazı hazırlık maçlarında olduğu gibi sorumluluk almaktan çekinmemesi gerekiyor. Son Avrupa Şampiyonası’nda oynamayan Naimy kadroda. İsrail liginde iyi bir sezon geçiren Dawson bençten gelip skor katkısı verebilir. Erez Edelstein geçen sezon takımın başına geçti. Mekel geçen sezon olduğu gibi bu sezon da Euroleague’de İsrail dışı bir takım oyuncusu olarak oynayacak.

2012 Olimpiyatları’nda bronz madalya aldıktan sonraki yaz Rusya, Avrupa Şampiyonası’nda büyük hayal kırıklığı yaşayıp gruptan çıkamamıştı. Uzun yıllardır milli takımın bir parçası olan Ponkrashov’un çarpraz bağları koptuğundan durumu belirsizdi ama düzeldi ve oynayabilecek. Krilenko ve Khryapa milli takıma veda etmişti. Avrupa Şampiyonu oldukları 2007 kadrosundan sadece Monya ve Ponkrashov var. NBA’de oynarken dizinden sakatlanıp sezonu kapatan Karasev’in yetişmesi bekleniyordu ama 2 ay önceki aday kadroya alınmadı. Kaun, 30 yaşında olmasına rağmen sezon bitimi ile basketbolu bırakmıştı ki ardından Cleveland ile anlaştı. NBA finallerinde boy gösteren Mozgov dizindeki sakatlıktan dolayı 2 ay önce kadrodan çıkartıldı. Bu eksikliklerle güçlü ve tecrübeli oyunculara sahip oldukları pivot pozisyonunda daha tecrübesiz yeni isimler şans bulacak. Takımın başına geçen sezon Evgeniy Pashutin geçmişti. Vorontsevich sakatlık probleminden dolayı 3 hafta önce ilk kez takımla antrenmana çıkabilmişti. Son Avrupa Şampiyonası’nda takımı sırtlayan Shved yine takımın en önemli opsiyonlarından biri olacaktı ki Khimki sağlık heyetinin Shved’in tedavi olmasının gerektiğini öne sürmesi ile yer alamayacağı açıklandı.

İsrail’in elinde fena olmayan rol oyuncuları olsa da bir arada iyi bir takım kimyasını sağlamakta hep zorlanan ülkelerden biri olmuştur. Rusya’nın kazanmasını bekliyorum. TAHMİNİM MS2