Kapat

661 Sassari – Trento Maç Tahmini

İlk maçın sonunda Trento rakibini düzen dışına çıkartıp iyi savunma yaparak kazanmıştı. İkinci maça Sassari çok kararlı başladı ve 11-0’lık üstünlüğü elde etti ve ardından rakibi yakalasa da üçüncü çeyrek sonunda başlayan 14-0’lık seri ile farka koştu ve seriye dengeyi getirdi.

Bu sezon ilk kez Euroleague’de yer alan Sassari kaybedip elenme tehlikesi yaşamak istemiyordu ve bunu başardılar. İlk maçta ribaundlarda ezilen Sassari ikinci maçta bu zaafı yaşamadılar. Lawal iki maçta da içerden iyi katkı verdi. İki maçta da çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. İlk maçın aksine yüksek ikilik yüzdesi ile oynadılar. Tarihinde ilk kez çıktığı birinci ligte harika bir yıl geçiren Trento’nun yarı finale kalması da büyük başarı oldu. İki maçta da fazla top kaybı yaptılar. Owens, Pasture ve Mitchell üçlüsü iki maçta da etkiliydi. Son 6 deplasman maçında ortalama 85 sayı yediler.

İki takım da ligte en çok top çalan ekipler. En çok smaç yapan takımların da başında geliyorlar. İki takımın geçen ay Sassari’de oynadığı maçı Trento 92-84 kazanmıştı. Trento’nun son 6 deplasman maçının 4’ü ÜST bitti. Sassari bu sezon sahasında 86 sayı ortalaması ile mücadele etti. Yüksek tempolu savunmalara hiç önem verilmeyen maçta ilk 2 maçın aksine daha yüzdeli dış şutlarla birlikte bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Trento’nun da son ana kadar pes etmeyeceğini ve sürpriz bir galibiyet çıkartabileceğini tahmin ediyorum. MS2