Kapat

662 Lokomotiv Kuban – Anadolu Efes Maç Tahmini

Kuban ilk grup maçlarında oynadığı 10 maçın 8’ini kazanıp grubu lider bitirmeyi başarmıştı. Top16 ilk grup maçına da Cedevita deplasmanında Delaney’in 31 sayılık bireysel performansıyla rahat bir galibiyet aldılar. A. Randolph sakatlıktan iyi döndü, Claver savunmada hücumda takımın joker oyuncusu konumunda. Broekhoff’un istikrarlı dış şut katkısı ile takımın önemli bir parçası konumunda. İç sahada oynadıkları 5 maçın 4’ünü kazanan Kuban, rakiplerini 74’ün altında tutmayı başarıyor.

Anadolu Efes kadro kalitesini istikrarlı bir şekilde sahaya yansıtamamaya devam ediyor. Top16 ilk hafta maçında son periyottaki oyunuyla 13 sayı geride olduğu Kızılyıldız maçını Saric’in son saniye basketi ile kazansalar da oynadıkları oyun hala soru işareti barındırıyor. Savunmacı uzun olarak alınan Dunston-Tyus ikilisi olmasına rağmen boyalı alandan çok sayı yiyorlar. Bireysel savunma performanslarında kötü bir takım görüntüsünde olsalar da kadro potansiyelli bir kadro.

Anadolu Efes deplasmanda oynadığı 5 maçta ilkyarıları önde bitirse de maç sonunu oynayamadığı için 2 deplasman maçını kaybetmişti. Kuban’ın hücumda bireysel performanslarına engel olabilirse Anadolu Efes’in bu maçı kazanabileceğini düşünüyorum. Öncelikli tercihim İlk yarı Anadolu Efes tercihi.