Kapat

663 Anadolu Efes – Darüşşafaka Doğuş Maç Tahmini

Anadolu Efes geçen hafta tüm maçı önde götürüp yine maç sonunu oynayamayıp kaybettiği maçlar listesine bir yenisini Rusya’da Kuban deplasmanında ekledi. Broekhoff’un maç sonu attığı üçlük maçın kırılma anı oldu. Anadolu Efes sahasında oynadığı 6 maçın 4’ünü kazanmayı başardı ve 5 maçta +85 sayı attı. %45 ile Euroleague’in en yüksek yüzdeli üçlük atan takımı konumundalar.

Darüşşafaka Malaga deplasmanında ki mağlubiyetten sonra geçen hafta Cedevita’ya sahasında kaybederek ilk 4 için şansını zora soktu. Bu sezon oynadıkları 6 deplasman maçının 4’ünü kaybettiler ve sadece 2 maçta +68 sayıyı geçebildiler. %31 ile Top16’ya kalan takımlar arasında en kötü dış atış yüzdesine sahip takım konumundalar.

Bu iki takım 5 gün önce ligde Darüşşafaka’nın sahasında karşılaştılar ve Anadolu Efes son periyottaki savunmasıyla maçı 80-76 kazanmayı başardı.

AnadoluEfes’in maça net bir başlangıç yapıp sürprize izin vermeyeceğini düşünüyorum ama maç sonunu oynama konusunda sıkıntılı bir takım olan Anadolu Efes maç sonu handikap tercihine girmek biraz riskli. 1/2 tercihi sürpriz kuponlarda denenebilecek bir tercih.