Kapat

663 Bamberg – Zalgiris Maç Tahmini

Bamberg ilk grupların sürpriz takımlarından biriydi. Oynadıkları basketbol ve özellikle iç saha performansları koç Trincheri’nin ne kadar büyük bir iş başardığının kanıtıydı. Top16 ilk maçında zorlu Real Madrid deplasmanında çok iyi başladıkları maça ve hatta bir ara 14 sayı öne de geçmeyi başardıkları maçı son periyottaki kötü oyunlarıyla kaybettiler. Wannamaker ve Melli kariyerlerinin en iyi sezonlarını geçiriyorlar. Zisis tecrübesiyle kritik anlarda takıma çok şey katıyor. İç sahada oynadıkları 5 maçın 4’ünü kazandılar ve İY/MS şeklinde farklı kazanmayı bildiler.

Zalgiris’in mevcut kadrosunun zorlu Top16 grubu için çok yetersiz. İlk hafta sahasında Laboral karşısında resmen dağıldılar. Seibutis’in yokluğu sonrası Javtokas’ın da sezonu kapatmış olması dar olan Zalgiris rotasyonunu bitirmiş durumda. Jankunas ve Vougioukas hücumda önemli katkılar verse de başta Kalnietis olmak üzere bir türlü hücum katkısı alamıyorlar. Deplasmanda oynadıkları 5 maçın 4’ünde 68 sayıyı geçemediler.

Bamberg’in çok formda oluşu ve Zalgiris’in yetersiz kadrosu karşısında rahat bir galibiyet alacağını düşünüyorum. İY/MS kuponlarında da 1/1 bahsi denenebilir.