Kapat

671 Anadolu Efes – Karşıyaka Maç Tahmini

Euroleague Final Four’una kalamadıktan sonra Anadolu Efes lig maçlarına çok daha konsantre olmuş durumda ve bu süreçte 10 maçta 9 galibiyet aldılar. Trabzonspor serisini 60 sayı yemeden geçtiler. Lasme son maçta pota altını domine etti. Saric’in performansında son dönemde performansında yükseliş var. Son 7 iç saha maçını kazandılar.

Her sezon üzerine koyarak ilerleyen Karşıyaka ligte diğer takımların olduğu 6 yabancı yada devşirme avantajına sahip olmadan fakat rakiplerine çok ters gelen oyun tarzı ve sahaya koydukları yürek ile her zaman kadrolarının üzerinde başarı elde ediyor. Euroleague Final Four’una çıkan FB Ülker’i 4 maçta geçmeyi başardılar. Özellikle son maçta ortaya koydukları performans kayda değerdi. Belki net bir uzunları yok fakat Palacios’u çok iyi kullanıyorlar. Son 4 deplasman maçında 3 mağlubiyet aldılar.

Geçen sezon playoff’da Karşıyaka, 3 maçlık seride Anadolu Efes’i geriden gelip devirmişti. Bu sezon iki takımın son olarak 3 ay önce Karşıyaka’da oynadığı mücadeleyi Karşıyaka kazanmıştı. Düşük skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Efes favori taraf fakat Karşıyaka’nın son ana kadar pes etmeyeceğini tahmin ediyorum. MS2