Kapat

675 Unicaja Malaga – Barcelona Maç Tahmini

Serinin ilk maçında Malaga karşısında playoff tarihinde üçüncü en büyük farkla kazanan Barcelona ikinci maçta da ilk yarıda 25-10’luk seri ile farkı açıp bir daha arkalarına bakmadan rahat kazandılar.

Barcelona iki maçta da yüksek yüzdeli oynadı. Satoransky seride çok öne çıkmış durumda. Tomic ve Huertas da iki maçta da iyi oynadı. İlk maçta ritmini bulamayan Doellman ikinci maçta devreye girdi. İkinci maçta bileğini burkan Pleiss’in bu maçta oynama durumu zor gözüküyor. Malaga iki maçta da düşük ikilik yüzdesi ile oynadı. İlk maçta süre aldığı bölümde fena oynamayan Stefansson’u ikinci maçta koç kullanamadı çünkü 7 dakikada 5 faul aldı. Toolson gibi önemli bir skorer devreye giremiyor. Granger ikinci maçta biraz kıpırdandı.

İki takım arasındaki son 8 maçı Barcelona kazandı. Bugüne kadar İspanya ligi playoff yarı finallerinde 2-0 olan 32 seride de önde olan takım serileri kazandı. Hatta bu 32 serinin 16’sında seriler 3-0 sona erdi. Malaga bu sezon ligte sahasında sadece 2 maç kaybetse de bu maçlardan biri geçen ay Barcelona karşısında gelmişti. Düşük skorlu sert bir maç olacağını ve Barcelona’nın kazanacağını tahmin ediyorum. MS2