Kapat

676 Kızılyıldız – Mega Vizura iddaa Tahmini

Avrupa’daki en büyük menajerlik şirketinin kontrolünde olan Mega Leks, kurulduğu dönemden bu yana genç oyuncuların gelişimine öncelik veren ve şirketin sahip olduğu bazı tecrübeli oyuncuların boşta kaldığı dönemlerde form tutması adına kadroda yer verdiği bir organizasyon. Adriyatik’de yer aldıklarından beri maçlarını Belgrad’da oynayamasalar da sahalarında iyi bir istikrar yakalamış durumdalar. Yıldız adaylarını inceleme adına maçlarına NBA’de takımların gözlemcileri ve genel menajerleri sıklıkla geliyor. Bu sezon da takımdan 5 oyuncu Draft’a katılacağını açıkladı. 4 yıldır takımın başında Galatasaray’da oynamış Dejan Milojevic var.

Bugüne kadar defalarca Adriyatik’de finalin kapısından dönen ve kupayı kaybeden Kızılyıldız ilk kez geçen sezon Adriyatik ligini şampiyon tamamlamıştı. Bu sezon da tarihlerinde ilk kez Euroleague’de playoff’a kalmayı başardılar fakat rakipleri güçlü CSKA olunca her ne kadar her maç oyunun içinde kalsalar da kazanamadan elendiler.

Bu sezon ilk kez Adriyatik’de Final Four’a kalan Mega Leks, yarı finalde normal sezonda sadece 3 mağlubiyet almış Buducnost’a karşı çekişmeli geçen 2 maçı da kazanıp finale kalarak büyük başarı elde etti. Her ne kadar Adriyatik ligini kazanan takımın Euroleague’e direk katılması beklenirken Mega kulubünün bu kupaya katılması beklenmiyor. 2 ay önce Sırbistan kupasını kazanmayı başarmışlardı. Tabi sakatlık problemleri de takımı son dönemde etkilemiş durumda.

Kızılyıldız’ın Euroleague maratonu sebebi ile playoff final serisi gecikmeli olarak başlıyor. Bu seri yarı final serilerinden farklı olarak 3 maç kazanan şampiyonluğa ulaşacak. İki takımın bu sezon Adriyatik ligindeki maçları çekişmeli geçmişti ve Kızılyıldız kazanmıştı. Yine Kızılyıldız favori olsa da genç oyunculardan oluşan Mega Leks’in kolay pes etmeyeceğini tahmin ediyorum.