Kapat

677 Basket Krosno – Radom iddaa Basketbol Tahminleri

2000’lerde tekrar canlanan Krosno şehrinin bu kulubü 2004 yılında kuruldu. Sonrasında basamakları hızlıca çıkan ekip geçen sezon birinci ligte şampiyon olarak en üst düzey ligte mücadele etme hakkı kazandı. Koç Michal Baran ile sözleşme uzattılar. Kadronun büyük çoğunluğunu korudular. Kareem Maddox, Chris Czerapowicz ve Royce Wooldridge takımın yabancı transferleri.

Rosa Radom son yıllarda takdir edilecek bir takım olmuş durumda. Yarı finallere kaldıktan sonra geçen sezon çıtayı daha da yükseltip final oynamayı başardılar. Geçen sezon ayrıca kupayı finalde kaybettiler. Koç Kaminski’nin takımın başarısında payı büyük. Kim Adams üst üste 5. sezonuna giriyor. Onunla birlikte tecrübeli Witka da bu sezon takımda. Tyrone Brazelton, Gary Bell ve Darnell Jackson ile anlaştılar. Ana rotasyondaki oyuncuların yaş ortalaması yüksek. Salonları yeterli gereksinimleri karşılayamıyor ve yeni salon yapmaları gündemde.

Rosa Radom geçen hafta Süper Kupa’da Zielona Gora’da Zielona Gora’yı devirip büyük sürpriz yaptı. Krosno hazırlık döneminde çok iyi bir görüntü verdi. Birinci ligin zayıf takımlarına karşı 5 hazırlık maçının 4’ünü kazandılar. Bu maçta da kolay teslim olmayacaklarını düşünüyorum ve düşük skor çıkmasını bekliyorum. MS1