Kapat

681 Beşiktaş – Büyükçekmece Basketbol Basketbol Tahminleri

Sezona harika bir başlangıç yapan Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde yenilgisiz devam etmesine karşın ligte Karşıyaka deplasmanı dışında pazartesi günü de Galatasaray deplasmanında kaybetti. Strawberry kötü oynayarak şaşırttı. Ligte rakiplerini düşük ikilik yüzdesinde tutuyorlar ve ribaundlarda üstünlük kuruyorlar.

Sezona ilk 2 maçını kazanarak başlayan Büyükçekmece son 5 maçta 4 mağlubiyet aldı. Son 2 maçta zorlu Euroleague maratonundan çıkmış Euroleague takımları karşısında bir varlık gösteremeyip mağlup oldular. Son 5 lig maçında normal sürede 75’i aşamadılar. Çarşamba günü Bulgaristan’da maça çıktılar ve kaybettiler. Çok düşük dış şut yüzdesi ile mücadele ediyorlar. Stipanovic uyum sağlayamadı.

Büyükçekmece deplasmanda ilk yarıları ortalama 8 sayı farkla geride kapadı. Beşiktaş haftaiçi Şampiyonlar Ligi maçını sahasında zayıf rakibine karşı oynadı ve ardından biraz da dinlenme şansı elde etti. Ligte sürpriz mağlubiyet almama adına bu maça yüksek konsantrasyon ile başlangıç yapıp ilk yarıdan farkı açıp kazanacağını tahmin ediyorum.