Kapat

683 Büyükçekmece Basketbol – Tofaş Basketbol Tahminleri

Geçen sezon birinci lige yükselen ve herkesin sempatisini kazanan Büyükçekmece bu sezon da playoff’u kovalayacak gibi gözüküyor. Geçtiğimiz hafta Best Balıkesir deplasmanında uzatmada kazandılar. Hayes transferinin ne kadar isabetli olduğu ilk maçlarda gözüktü. Rakipleri fazla top kaybına zorluyorlar. Haftaiçi Fiba Europe Cup’da ilk maçlarına çıktılar ve rahat kazandılar.

Lige yeniden iddialı bir yapılanma ile çıkan Tofaş ilk 2 maçta Darüşşafaka ile Galatasaray karşısında farklı geri düşmesine rağmen inatçı yapısı ile maçlara ortak olmayı başardı fakat sonunu getiremeyip kaybetti. Micic iki maçta da ekstra dış şut yüzdesi ile kritik katkı verdi. Hücumda ona ve Mejia’ya bağlı gözüküyorlar. Jordan Hamilton ile disiplin sorunu yüzünden yollar ayrıldı. Tony Crocker ile anlaştılar.

Büyükçekmece çarşamba günü Avrupa Kupaları tarihinde ilk maçına çıktı ve zayıf Kosova temsilcisini farka boğdu. Tofaş maçlara kötü bir başlangıç yapıyor. Büyükçekmece’nin sahasında maça yüksek konsantrasyon ile iyi bir başlangıç yapıp ilk yarıdan üstünlük kurmasını bekliyorum. Ayrıca yüksek skor çıkacağını tahmin ediyorum. İY1