Kapat

684 Trabzonspor – Büyükçekmece Basketbol Tahminleri

Trabzonspor son 5 maçta 4 mağlubiyet aldı. Son dönemde birçok çekişmeli geçen maçı kaybettiler ve son 1 ayda sadece zayıf TED’i devirebildiler. Neredeyse sadece 6 yabancı ile oynuyorlar. Sahalarında 3 maçlık galibiyet serisi sonrası çok çekişmeli geçen son 3 iç saha maçını kaybettiler. Son 6 iç saha maçlarının 4’ü üst bitti. Alt biten 2 maçın 1’i 1 sayı ile alt bitmişti. Playoff iddialarını sürdürebilmeleri adına kritik bir maç.

Büyükçekmece üst üste 5 maçta 3 galibiyet aldıktan sonra son 2 maçı ortalama 93 sayı yiyip kaybetti. Son 5 maçlarının 4’ü üst bitti. Seawright’ın sakatlığı sonrası önceki 4 sene ligimizde oynamış Buckner hamlesini yapmışlardı. Son 5 deplasman maçında ortalama 91 sayı yediler. Haftaiçi Gravelines’i konuk ettiler ve kazandılar. Hannah’nın yerine alınan Johnson adapte olamadı.

Büyükçekmece’nin bu sezon ligte en yüksek skor ürettiği maçlardan biri Trabzonspor karşısında gelmişti. Tabi o maç öncesi Trabzon’da birçok transfer yeni gelmişti. Trabzonspor’un son 4 maçta küme düşmesi garanti gözüken TED maçı dışında oynadığı 3 maç üst bitti. Büyükçekmece’nin son 5 deplasman maçının 4’ü üst bitti. Yüksek tempolu bol skorlu bir maç olmasını bekliyorum. Trabzonspor son 6 iç saha maçının 5’inde ilk yarı handikabı aştı. Büyükçekmece 7 deplasman maçında da ilk yarı handikapta kalamadı. İlk yarıdan da Trabzonspor alınabilir.