Kapat

685 Tofaş – Best Balıkesir Basketbol Tahminleri

Birinci lige kuvvetli bir yapılanma ile gelen Tofaş, ilk 2 maçta Euroleague takımlarına kafa tutmayı başarmıştı. Geçen hafta ise Büyükçekmece deplasmanında yüksek skor üretip farklı kazandılar. Oyun aklı yüksek guardlarla oyuna hükmediyorlar. Ligte yerli oyuncularından en fazla katkı alan takımlardan biriler. Ribaundlarda rakipleri eziyorlar.

Best Balıkesir ilk 2 maçta iyi performans göstermesine rağmen kaybetmişti. Geçen hafta hırslı bir Anadolu Efes ile karşılaşmaları pek iyi olmadı ve 94 sayı yiyip kaybetti. Culpepper’in transferi ile oyun disiplinine bağlı olmayan yüksek tempolu dağınık oynayan bir takımlar. Çok düşük ikilik yüzdesi ile oynuyorlar. Rakipleri çok yüksek dış şut yüzdesi ile oynuyor. Murat Kozan geçen hafta ilk maçında göz doldurdu. Mike Green çok değerli bir guard. Nichols, Golubovic ve Ofoegbu sezona çok kötü bir başlangıç yaptı. Fazla top kaybı yapıyorlar.

Best Balıkesir’in savunmayı önemsemeyen oyun tarzı karşısında Tofaş’ın ilk yarıdan farkı açıp yüksek skor üretip rahat kazanmasını bekliyorum. ÜST