Kapat

686 Trabzonspor – Yeşil Giresun Bld. Basketbol Tahminleri

Trabzonspor sezonun hemen öncesinde fena olmayan hamleler yapsa da başında yaptığı transferlerin yetersiz olması bu sezon sıkıntı yaşayacaklarını gösteriyor. İlk maçta Büyükçekmece deplasmanında ikinci yarıda dağıldılar. Düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. Wright çok kaliteli bir oyuncu ve ilk maçta kendini belli etti. Keza Green’in de oyun aklı yüksek. Lee ve Moody’nin bir an önce değiştirilmesi daha doğru olur. Alper Saruhan ile yollar ayrıldı.

Sezon öncesinde endişelerin hakim olduğu Yeşilgiresun, buna rağmen fena olmayan bir kadro kurmayı başardı. İlk maçta sahalarında Gaziantep’e 92 sayı atıp kazandılar. Armstead ve Ledo skorda öne çıktı. Yabancıların etrafında gençlerin gelişimini hedefliyorlar. Tabi ilk maçta belki de hedef mücadele olması sebebi ile genç oyuncular alabileceklerinin altında süre aldı.

İki takım3 hafta önce hazırlık maçında Giresun’da karşılaşmış ve Yeşilgiresun, Trabzonspor’u 86-81 devirmişti. O maçta iki takımda da önemli eksikler vardı. Savunmayı ikinci plana bırakan iki ekibin mücadelesinde yüksek skor çıkmasını bekliyorum. ÜST