Kapat

690 Alba Berlin – Bonn iddaa Tahminleri

Uzun yıllar boyunca Almanya ligini domine eden Alba Berlin, 2008’den beri şampiyon olamadı. Son 5 sezonun 3’ünde de lige çeyrek finalde veda etti. Sezon sonunda Anadolu Efes’de başantrenörlüğe geçmiş olan Ahmet Çakı’yı takımın başına getirdiler. Fatih Emre Gezer de onun yardımcılığını yapacak. Almanya kupasını son 4 sezonun 3’ünde kazandılar. Milosavljevic, Kikanovic, Vargas ve Giffey takımda kaldı. Engin Atsür, Tony Gaffney, Peyton Siva, Dominique Johnson, Brandon Ashley, Malcolm Miller’ı kadroya kattılar. Malcolm Miller’ın sol elinden sakatlanıp 3 ay oynamayacak olması ile Paul Carter ile 3 aylığına anlaştılar. Radosavljevic hazırlık döneminde geçen sezon olduğu gibi çok faydalı olacağını gösterdi.

Almanya liginin istikrarlı ekiplerinden ve birinci lige çıktığından beri üst üste 19 sezonun 17’sinde playoff’a kalan Bonn geçen sezona 6 maçta 5 galibiyetle başlasa da ardından ligin kalanında sadece 7 galibiyet alınca playoff’un uzağında kaldı. 4 sezon Mitteldeutscher’i çalıştırdıktan sonra Silvano Poropat geçen sezonun bitimine doğru takımın başına geçmişti. Florian Koch dışında ana rotasyonu komple değiştiren ekip Julian Gamble, Ryan Thompson, Josh Mayo, T.J DiLeo, Konsantin Klein, Yorman Polas ve Ken Horton ile anlaştılar. Geçen sezon Kızılyıldız ve Trabzonspor’da kötü oynayan Ryan Thompson, 2 sene önce Bamberg ile Almanya liginde iyi bir grafik çizmişti ve burada tekrar kendini bulabilir.

Alba Berlin milli takımdaki oyuncular ve bazı transferlerin geç yapılması ile birçok oyuncu takıma henüz katıldı. Bonn’da Gamble ve Thompson hazırlık döneminde üretken oyunları ile öne çıktı. Zaten çok fazla bireysel skor potansiyeli yüksek oyuncuya sahipler. 3 gün önce koç Poropat’ın rahatsızlığından uzun süre takımdan uzak kalacağı açıklandı. 1998-2005 arası takımı çalıştırmış Predrag Krunic takımın başına geçti. Bu olumsuz koşula rağmen Mercedes-Benz Arena’da direnebilirler. MS2