Kapat

691 Trefl Sopot – Zielona Gora iddaa Basketbol Tahminleri

2009’da Prokom’dan ayrılan ve yeni bir organizasyon olan Trefl, o tarihten sonra ilk kez geçen sezon playoff’a giremedi, hatta çok kötü bir sezon geçirdi. Ireland, Smigielski ve Stefanski takımda kaldı. Filip Dylewicz, Artur Mielczarek, Jakub Karolak ve Nikola Markovic ile anlaştılar. Uzun yıllar başta Sloven takımları olmak üzere Adriyatik ekiplerini çalıştırmış Zoran Martic’i geçen sezon 3 yıllığına takımın başına getirmişlerdi. Başkan değişimi de yaşandı.

Polonya liginde son 4 sezonda final oynayan Zielona Gora, 3’ünde şampiyon olmayı başardı. Geçen sezon son 16 resmi maçını kazanıp şampiyonluğa ulaştı.Koszarek, Zamojski ve Hrycaniuk gibi milli takımda uzun yıllar görev almış yerli oyuncular üst üste 4. sezonlarına giriyorlar. Gruszecki ve Djurisic de takımda kalan diğer oyuncular. Julian Vaughn, Thomas Kelati, Armani Moore, Igor Zaytsev ve James Florence ile anlaştılar.

Trefl’in bu maçı genel olarak özel maçlarını oynadığı Ergo Arena’da oynanacak. Bunun için uzun süredir çağrıda da bulundular. Zielona Gora hazırlık döneminde çok fazla maç yapmadı. Alba Berlin ve Nymburk karşısında bir kaybedip bir kazandılar. Süper Kupa’da sahalarında Rosa Radom’a kaybederek şoke ettiler. Trefl hazırlık döneminde çok kötü bir görüntü verdi. Düşük skorlu bir maç olabilir. İki takım arasında çok büyük fark var yine de ev sahibi handikapta kalabilir. ALT