Kapat

694 Asvel – AS Monaco iddaa Tahminleri

Geçen sezon ligi 5. sırada bitiren Asvel, playoff’da saha avantajına sahip olmadığı serilere rağmen finale çıktı ve harika bir sezon geçiren Strasbourg karşısında 2-0 geriden gelip 2009’dan sonra ilk kez şampiyonluğa ulaştı. 3 senedir JD Jackson takımın başında. Kahudi, Meacham, Lang ve Watkins’i kadroda tutan ekip Walter Hodge, Nikola Dragovic, Mario Alwarez, Kwame Vaughn ve Adrian Uter ile anlaştı. Eylül ayı başında sakatlanan Charles Kahudi’nin en az 1 ay oynamayacağı açıklandı. Onun yerine 37 yaşındaki Michel Morandais ile anlaştılar.

Basketbola yaptığı yatırım ile Avrupa’da birçok örneğinin olduğu gibi Monaco da birinci ligte geçen sezon kendine yer bulmuştu. Geçen sezon normal sezonu lider bitirseler de yarı finalde Asvel karşısında saha avantajını koruyamayıp elendiler. 3 senedir Zvezdan Mitrovic takımın başında. Shuler, Gladyr, Outtara ve Sy takımda kalırken Brandon Davies, Nik Caner-Medley, Jordan Abodou, Bangaly Fofana, Zack Wright ve Dee Bost ile anlaşarak kuvvetli bir takım kurdular.

Monaco hazırlık döneminde harika bir grafik sergilerken Asvel ise şaşırttı ve hatta Fransa liginde hazırlık dönemini en kötü geçiren takım oldu. Monaco’nun rakibini düşük skorda tutup kazanmasını bekliyorum. MS2