Kapat

7.09.2019 Banko İddaa Tahminleri ve Banko Maçlar

7 Eylül 2019 Banko Maçlar ve Tahminleri

Türkiye – Karadağ
undefined Zengin Metin Editörü, CkEditorComment A Milli Basketbol Takımımız, beklentilerin çok altında kaldı ve ikinci turu göremedi. Ancak hala bir umut var o da olimpiyat elemeleri için hak kazanabilmek. Bunun için sıralama maçları oynayacak temsilcimiz ve önce Karadağ, ardından da Yeni Zelanda ile oynayacak. Karadağ’ı yenmek çok büyük olasılıkla eleme oynayacak. Normalde bulunduğumuz konumun çok daha üzerinde bir potansiyelimizin olduğunu düşünüyorum. Bu potansyeli kullanamamak bir stres yaratsa da, bir şekilde bunu aşmalıyız. Coach Ufuk Sarıca, hem sabah yapılan uzun yolculuk, hem de yorgunluk ve moral bozukluğu nedeniyle maçtan bir gün önceki antrenmanı iptal etti.

Bu süreci oyuncuların da iyi değerlendireceklerini ve Karadağ maçına farklı bir kimlikle çıkacaklarını bekliyorum. Karadağ da çok iyi uzuna sahip olmasına rağmen beklentilerin çok altında kaldı. Özellikle kısa rotasyonda aksadı. Bizim de uzun rotasyonunda sıkıntımız olduğunu düşündüğümüzde bir tehlike var gibi ama başta da belirttiğim gibi biz daha iyi bir kadroyuz ve bu maçı kazanabilecek güçteyiz. Son dakika bilgisi olarak yazalım bu maçta Ersan sakatlığı nedeniyle oynayamayacak. Bu da hücumda bizi biraz sıkıntıya sokabilir.

ABD – Yunanistan
ABD özellikle bizim maçtaki performansıyla kamuoyunda şampiyon olamayacağı hissini uyandırdı. Birbirlerinden çok kopuk bir takım görüntüsündeler ve bir an önce takım kimyasını kurmaları gerekiyor. Halen çok önemli yıldızlara sahipler, zayıf Japonya belki bir kriter olamaz; ama ders alma işareti olarak kabul edilebilir.

Yunanistan ABD’yi en çok zorlaması gereken ekiplerden biri olarak görülüyor. Antetokounmpo mutlaka farklı bir motivasyonla oynayacaktır NBA’deki arkadaşlarına karşı. Zor maç olsa da ABD’nin yükselen oranlarıyla değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Vasco Da Gam – Bahia BA
Vasco’nun Lüxemburgo sonrasında iç sahada 6 maçta 4 galibiyeti var. Hepsi kendi evleri Sao Januario’da oynadıkları maçlar. CSA beraberliği ve Flamengo mağlubiyetinde stat değişikliği ister istemez saha ve seyirci avantajının kaybolmasına yol açtı ve 5 puan kaybettiler. Nitekim totaldeki 20 puanlarının sadece 5’ini deplasmanda getirebilmiş bir ekip. Altyapıdan daha fazla oyuncu da kadrosal kısıtlılıktan ötürü süre bulup, iyi değerlendirmeye başladı.

Bahia’nın tek deplasman galibiyeti Sudamericana maçından dolayı yedekleriyle oynayan Atletico Mineiro’ya karşıydı. Son dönemde skor şansları iyice Gilberto üzerinden dönmeye başladı. Diğer golcülerden Artur Victor, Olimpiyat takımında. Ramires’in Basel’e transferi sonrası defansif yönü kuvvetli orta sahayı tercih edecekler. İlk yarıda denge bozulmayabilir.

Corinthians – Ceara CE
Corinthians’ın belki de 17 hafta sonunda kendini ilk 3’te bulması birçokları için sürpriz. Nitekim siyah-beyazlıların kadro kalitesiyle alakalı çok fazla soru işareti vardı ama kısa süreli Suudi Arabistan macerasının ardından teknik direktör Carille’nin yeniden dönüşü, Çin’den Gil’in transferiyle savunmanın gelişimi, hücumda da Pedrinho’nun Clayson’la beraber kanatlarda üstlendiği görev ile Vagner Love’nin gol noktasında ilk tercihe dönüşmesiyle, Sudamericana’da yarı finale kalırlarken, 13 resmi maçlık yenilmezlik serisi yakaladılar.

Fagner, Pedrinho ve Sornoza milli takımlarında. Son 3 maçını gol atamadan kaybeden Ceara’da ivme kaybı yaşanıyor. Xavier, Ricardinho ve Carvalho’nun dönüşleri Enderson Moreira’nın elini rahatlatacak. ‘’Yok’’ iyi bir seçenek olabilir.