Kapat

7 Eylül EuroBasket 2017 Tahminleri ve Banko Maçlar

Perşembe gününe ait yazarlarımızın Euro2017 Basketbol Tahminleri ve Banko Maçlar diyebileceği 6 maç sizinle… Günün en değerli maçlarını yaklaşık yarım gün boyunca analizi yapılıyor,Çıkan maçlar son bir defa kontrol edilip yorumu ile birlikte size sunuluyor.Buradaki amacımız size verdiğimiz iddaa tahminleri ile kuponlarınıza ekliyeceğiniz maçtaki riski azaltmak ve para kazanmanızı sağlamak.

commercial photography locations

793 Çek Cumhuriyeti – Hırvatistan
Turnuvaya Romanya karşısında farklı galibiyet ile başlayan Çekya ardından son 3 maçta 85 ve üzeri sayı yiyip kaybetti. Son 2 hedef maç niteliğinde olan Macaristan ve Karadağ maçlarında bir varlık gösteremeyip kaybetmeleri elenmelerine neden oldu. Son Karadağ maçında hızlı hücumdan 14 fazla sayı bulsalar da 28 sayı kadar geri düştüler.

Auda ve Palyza son maçlarda iyi katkı verdi. Kaptan Welsch emektar görüntüde. Satoransky takımı tek başına sürüklüyor. İlk 3 maçta çok da keyif vermeyen Hırvatistan zorlu İspanya mücadelesine hızlı bir başlangıç yaptıktan sonra kısa süre de üstünlüğü kaptırsa da maç boyunca çekişmeli geçen maçta kazanmaya yaklaştı ama mağlup oldu.

İkinci olarak gruptan çıkacaklar. Rakibin kuvvetli uzunları karşısında Saric’in mücadelesine rağmen üstünlüğü kaptırdılar. Önceki maçların aksine Bogdanovic bu kez çok verimsiz oynadı. Son Avrupa Şampiyonası’nda iki takım 16’lı finallerde karşılaşmış ve Çekya rakibini 80-59’luk skorla devirerek en büyük sürprizlerden birini yapmıştı.

Hırvatistan’da gelecek vaat eden önemli yıldız adayları eksik olabilir fakat Çekya’daki eksikler takımın çok zayıf kalmasına neden oluyor. Yine de Hırvatistan çok ağır oynuyor ve rakibin top kayıplarından da hızlı hücumlardan da sayı çıkartamıyor.

Hırvatistan fazla top kaybı yapıyor ve Çekya da en çok top çalan takımlardan biri, bu da hızlı hücumlardan kolay sayılar bulmalarına neden oluyor. Bir sonraki tura konsantre olan ve rotasyona gitmesi muhtemel olan Hırvatistan karşısında enerjisi ile Çekya kolay pes etmeyecektir.

794 Rusya – Büyük Britanya
3’de 3 ile turnuvaya başlayarak herkesi şaşırtan Rusya son maçta Letonya karşısında da ilk yarıda farkı 15 sayıya çıkartmayı başarınca grup liderliği geliyor diye düşünülüyordu fakat ikinci yarı kabus gibi bir görüntü verdiler ve 20 dakikada 25 sayı fark yiyip maçı farklı kaybettiler.

Porzingis’in devre dışı kaldığı bir maçta bençten rakip takımdan 16 fazla sayılık katkı alsalar ve rakip sadece 4 üçlük isabeti bulsa da kaybetmeleri büyük hayal kırıklığı oldu. Tabi fazla top kaybı yaptılar ve düşük dış şut yüzdesi ile oynadılar. En fazla süre alan Khvostov 1/6 şut attı.

Shved son maçlarda çok düşük yüzdeli oynadı. Mozgov istikrarlı performansını sürdürüyor. Büyük Britanya önceki yer aldığı turnuvalarda sembol oyuncuların liderliğinde birşeyler yapmaya çalışıyordu, bu turnuvaya ise böyle oyunculardan yoksun daha vasat bir kolej takımı niteliğinde bir takımla geldiler.

Olaseni pota altında savaşarak adeta ekmeğini taştan çıkartıyor ve turnuvanın gözde oyuncularından biri olmuş durumda. Okereafor formda. Lawrence arka arkaya iyi oynadıktan sonra son maçta az süre aldı. Takımın güvenilen uzunu Clark son 3 maçta 10/35 şut attı.

Rusya, son maçta aldığı farklı mağlubiyetle olası üçlü averajda üçüncü olarak gruptan çıkacak. Tabi Letonya millilerimize kaybederse bu maçı kazandıkları takdirde liderliğe yükselecekler. Rusya’nın gruptaki ilk maçı oynayan ekip olması bu maçı olası grup liderliği açısından ciddiye alacaklarını gösteriyor.

Büyük Britanya, millilerimiz ve Sırbistan karşısında 70’i aşamadı. Rusya’nın da sert savunmasını sürdüreceğini ve rakibi düşük skorda tutması ile maçın alt biteceğini tahmin ediyorum.

795 Belçika – Sırbistan
Turnuvaya galibiyetle başlayan Belçika son 2 maçta Rusya ve Türkiye karşısında kazanmaya yaklaştığı maçları kaybederek elendi. Önceki iki Avrupa Şampiyonası’nda gruptan çıkmışlardı. Yaptıkları fazla top kaybından fazla sayı şansı verdiler.

Bençten 46 sayılık katkı alsalar da ilk beş oyuncuları toplam 19 sayıda kalarak hayal kırıklığı yarattı. Tabu beklentilerin altında kalmış durumda. Millilerimiz karşısında 14 sayılık farkı koruyamayıp geri düşen buna rağmen kazanan Sırbistan kısa süre sonrasında oynadığı Büyük Britanya maçında ilk yarı maçı kopartamasa da üçüncü çeyrekte farkı 19 sayıya çıkartıp galibiyete uzandı.

Bogdanovic’in 27 dakika oynaması gerekti ve yine 18 sayı 7 ribaund 7 asist 5 top çalma ile harika oynadı. Jovic’in çıkışı sürüyor. Stimac zayıf rakibi karşısında buldu süreyi değerlendirdi. Sırbistan bu maçı kazanırsa gruptan lider çıkacak. Kaybederlerse gruptan lider çıkmaları için Rusya ve Letonya’nın kaybetmesini bekleyecekler.

Belçika’da koç Casteels ilk veya son maç olması fark etmeksizin Olimpiyatlar’da gümüş madalya almış takıma karşı ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Belçika bençten çok yüksek katkı alıyor. Yüksek şut yüzdesi ile de oynuyorlar.

Sırbistan’ın rölantide gidecek bir maçta rakibi fazla top kaybına zorlayıp buradan hızlı hücum sayıları bulmak isteyecek agresiflikte bir tutum sergilemeyeceğini düşünüyorum. Bu açıdan Belçika’nın handikapta kalmasını bekliyorum. Düşük skorlu da bir maç olmasını bekliyorum.

banko maçlar
796 Macaristan – İspanya
48 yıl sonra Avrupa Şampiyonası’nda ilk galibiyetini Çekya karşısında alan Macaristan hemen ertesi gün gruptan çıkma mücadelesinde ev sahibi Romanya’yı da çekişmeli geçen maç sonunda ribaundlarda üstünlüğün sağladığı avantaj ile devirdi.

Hanga takımın yıldızı fakat Vojvoda önemli bir skorer ve iyi performans gösteriyor. Gelecek sezon İspanya liginde mücadele edecek Rosco Allen kötü bir turnuva geçiriyor ve onun için de bu maçta kendini göstermesi önemli olacak. İspanya ilk 3 maçta zayıf takımları ezdikten sonra son maçta Hırvatistan ile grup liderliği mücadelesinde karşı karşıya geldi.

Maça 10 sayı geride başlayan ve akıcı oyununu sergileyemeyen İspanya yine de kadro kalitesi farkı ile çekişmeli geçen maç sonunda galibiyete uzandı. Ribaundlarda rakibe üstünlük kurdular. Rubio iyi bir turnuva geçiriyor ve ceza şutlarında isabeti artık buluyor. Alex Abrines’in ufak bir sakatlığı var ve son 3 maçta riske edilmedi.

Bir önceki maç dinlendirilen Pau Gasol son maçta döndü. Bu maçta yine dinlendirilebilecek oyuncular olabilir. Macaristan turnuvanın en düşük dış şut yüzdesi ile mücadele ediyor. Ribaundlarda iyi bir takım olsalar da karşılarında bu alanda en iyi ekip var.

Bençten de ilk beş kadar skor katkısı alan İspanya rotasyona gitse bile çok kuvvetli bir ekip. Macaristan’ın yıldızı Hanga’nın sağ bacağından sakatlığı var ve kendisinin de söylediği gibi bu maçta oynamayabilir. İspanya’nın büyük fark atmasını bekliyorum.

797 Letonya – Türkiye
Grupta zayıf takımları yendikten sonra hedef maç niteliğindeki ilk maçta Rusya karşısında Letonya ilk yarı iyi bir görüntü vermedi ve 15 sayı geri düştü. İkinci yarı sadece 20 dakikada 25 sayılık üstünlük kurup farklı kazandılar ve böylece son maç öncesi olası üçlü averaj için avantaj yakaladılar.

Fazla top kaybı yaptıkları, Porzingis’in devreye giremediği ve Dairis Bertans’ın 1/8 şut attığı takım olarak çok düşük dış şut yüzdesi ile oynadıkları maçı kazanmaları çok değerli oldu. Timma dışında takımın geri kalanı 3/19 dış şut attı. Boyalı alandan rakipten fazla sayı buldular.

Belçika maçında olduğu gibi Timma yine çok iyi oynadı. Millilerimiz kazanabileceği maçları kaybettikten sonra ertesi günlerinde zayıf takımları devirerek moral buluyor. Son Belçika maçı gruptan çıkma mücadleesi de olduğundan Ufuk Sarıca’nın dediği gibi stres yine bir yerde yakaladı ama bu kez maç sonunu iyi oynayıp kazandık.

Rakipleri fazla top kaybına zorluyoruz ve buradan ekstra sayılar çıkartıyoruz. Cedi takımın vazgeçilmezi durumunda. Sinan bir türlü alıştırdığı performansa yaklaşamıyor. Son maçta Furkan oyuna kattığı enerjisi dışında son 4 dakikada 7 sayı üretirken Melih de son 3 dakikada 8 sayı üretti.

Çok fazla efor sarf eden millilerimizin dinlenmesi önemli bir avantaj. Bu maçı kazanan takım gruptan 3. olarak çıkacak ve bir sonraki tur İspanya yerine Hırvatistan ile oynayacak. Letonya akıcı hücum eden bir ekip ve sadece şuta bağlı bir takım değil.

Yüksek derecede şut tehdidine sahip olmaları sebebi ile çembere kadar kolayca gidebilecek alan yaratabiliyorlar. Ayrıca yardım savunması karşısında en zorlanacağımız takımlar. Porzingis’i de önceki maçlarda olduğu gibi faul problemine sokabilecek bir oyun tarzımız yok. Letonya’nın kazanacağını tahmin ediyorum.

798 Karadağ – Romanya
Hazırlık döneminde kötü bir grafik sergileyen ve turnuvaya ağır İspanya mağlubiyeti ile başlayan Karadağ ardından toparlandı ve son 3 maçta iyi performans gösterdi. Son maçta Çekya karşısında da farklı kazanıp gruptan 3. olarak çıkmak için büyük avantaj yakaladılar.

Vucevic beklenen patlamayı yaptı ve pota altında çok dominanttı. Bir önceki maç kötü oynayan Ivanovic son maçta çok iyi oynadı. Dubljevic daha fazla süre alabilir. Pavlicevic dışında diğer dış oyuncuların devreye girmesi gerekiyor. Vranjes 4/20 şut attı. Mihailovic son 3 maçta 1/15 şut attı.

Djurisic, 2/11 üçlük attı. Rice, Hırvatistan maçı dışında etkisizdi. Ev sahibi Romanya her maça kadro kapasitesi ölçüsünde çok iyi bir başlangıç yapsa devamını getiremiyor. Dün de ilk galibiyetlerini alabilecek ender şanslardan biri olan Macaristan maçında ribaundlarda ezildiler ve çekişmeli geçen maçı kaybettiler.

Önceki 3 maçta 7 şut isabetini bulmak için 29 şut atan kaptan guard Mandache son maçta 7/13 şut atarak 21 sayı üretti ve yıldızlaştı. Takımın gelecek sezon ligimizde forma giyecek yıldız uzunu Moldoveanu dün şaşırttı ve çok kötü oynadı. 5 faul alıp oyun dışı kaldığından son 2 dakikada takım arkadaşlarını yalnız bıraktı.

Fazla süre alan Kuti 3/22 şut atarak takıma zarar veriyor. Gelecek vaadeden uzun Emanuel Cate fazla şans bulamadı. İki takım da en düşük ikilik yüzdesine sahip takımlar arasında yer alıyor. Romanya çok düşük dış şut yüzdesi ile mücadele ediyor. Takımın yıldız uzunu Moldoveanu bu maçta ayağındaki sakatlıktan oynamayacak.

Karadağ dün Çekya’ya yüksek skor atsa da bu rakibin çok yüksek tempolu oyun anlayışından kaynaklandı. Zaten en az hızlı hücumdan sayı çıkartan takımlar. Bu kez düşük tempolu ağır hücumların olacağı bir maç olmasını bekliyorum. Karadağ’ın da farklı kazanmasını bekliyorum.