Kapat

700 Giessen – Jena iddaa Tahminleri

Birinci ligte hep küme düşmeme mücadelesi veren ve küme düştüğü yıllarda alt ligten gelecek takımların maddi yetersizliği sebebi ile ligte kalan Giessen geçen sezon tekrar çıktığı birinci ligte Würzburg ile sadece 1 sayılık o da uzatmada gelen farktan dolayı ikili averaj farkı ile playoff’u kaçırdı. Denis Wucherer takımın başında üst üste 4. sezonuna girecek. Geçen sezonu sakatlığından kaçıren Maurice Pluskota dışında Cameron Wells ve Benjamin Lischka kadroda. Dwayne Evans, Jahenns Manigat, Thomas Scrubb, Andreas Obst, Justin Sears ve Skyler Bowlin ile anlaştılar. Bowlin hazırlık maçlarında istikrarlı katkı verdi.

Tarihinde ilk kez 2007’de birinci lige yükselen fakat o yıl küme düşen Jena, geçen sezon playoff’da şampiyon oldu ve tekrar birinci lig vizesi aldı. 3 senedir Björn Harmsen takımın başında. Yabancı oyuncular Wayne Bernard, Marcos Knight ve Immanuel McElroy dışında bazı yerli oyuncular da takımda kaldı. Kenny Frease, Filiberto Rivera ve Julius Jenkins ile anlaştılar. McElroy, ilerleyen yaşına rağmen geçen sezon ikinci ligte çok etkiliydi ve tecrübesini uzun yıllar alışkın olduğu birinci ligte de sürdürebilir.

Giessen hazırlık döneminde son 2 haftada birinci ligin iyi olmayan takımlarına karşı iyi bir görüntü vermedi. Jena çok fazla kendi ayarında takıma karşı hazırlık maçı yapmasa da kazanma alışkanlığı elde etmeleri iyi olmuş olabilir. Knight hazırlık maçlarında takımını sırtladı. Sezona deplasmanda sürpriz galibiyetle başlayabilirler. MS2