Kapat

700 Olimpiakos – Panathinaikos Maç Tahmini

Üst üste 9 sezonun 8’inde ligte şampiyon olamadıktan sonra geçen sezon Olympiakos şampiyon olmayı başardı. Bir senelik aranın ardından Euroleague Final Four’da da yer alıp final oynadılar. Geçen seneden beri Giannis Sfairopoulos takımın başında. Dunston, Darden, Sloukas ve Lafayette yerine Nikola Milutinov, Ioannis Athineou, Daniel Hackett, D.J Strawberry ve Patric Young ile anlaştılar.

Yunan liginde arka arkaya 12 sezonun 11’inde şampiyon olduktan sonra Panathinaikos geçen sezon finalde ezeli rakibi Olympiakos’a kaybetti. Obradovic sonrası Euroleague’de Final Four’a kalamıyorlar. Sırp milli takım koçu olan Aleksandar Djordevic takımın başına geçti. Pappas, Fotsis,Diamantidis ve Jankovic takımda kalırken Ognjen Kuzmic, James Feldeine, Nick Calathes, Miroslav Raduljica ve Sasa Pavlovic ile anlaştılar. Gist’in doping cezasında indirime gidildi ve sezon başında oynayabilecek.

Panathinaikos’da Pappas ve Bochoridis sakatlığından oynamayacak. Olympiakos’da Hunter sakatlığından yok. Bu dev mücadele ne yazık ki seyircilerden yoksun oynanacak. Düşük skorlu sert ve çekişmeli bir maç olmasını bekliyorum. Panathinaikos da kazanabilir. Tercihim ALT Olacaktır.