Kapat

701 Oldenburg – Bayern Münih iddaa Tahminleri

2013’de final oynayan Oldenburg son 2 sezonda lige çeyrek finalde veda etti. Geçen sezon çok başarılı bir normal sezona rağmen playoff’da büyük bir hayal kırıklığı yaşadılar. Eurocup’da son 16’ya kaldılar. 2 senedir takımın başında Mladen Drijencic var. Machado ve Prepelic’in yerine Maxime De Zeeuw, Dirk Madrich ve Frantz Massenat ile anlaştılar. Qvale hazırlık maçlarında çok faydalı oynadı.

Yaptığı büyük yatırım ile 2011’de birinci lige çıkan ve 2014’de şampiyon olan Bayern Münih geçen sezon playoff yarı finalinde Bamberg ile eşleşince yarı finalde elendiler. 4 sene sonra bu sezon Euroleague’de yoklar. Uzun yıllar takımı çalıştıran Stevislav Pesic’in sağlık sorunları sebebi ile ayrılması ile yerine son olarak Panathinaikos’u çalıştırmış Sırbistan milli takımı koçu Sasa Djordjevic takımın başına geçti. Taylor, Kleber, Renfroe ve Gavel takımda kaldı. Reggie Redding, Alex King, Ondrej Balvin, Vladimir Lucic, Danilo Barthel ve Devin Booker ile anlaştılar. Zipser, Chicago’da oynayacağından takımdan ayrıldı.

Oldenburg hazırlık döneminin sonunda birinci lig ekiplerine karşı yüksek skorlu maçlar oynadı. Bayern Münih de istikrarsız olması dışında henüz takım kimyasını sağlayamamış gözüktü. Booker ve Taylor öne çıktı. Yüksek skorlu bir maç olabileceğini tahmin ediyorum. ÜST